Aktualnie jest zazwyczaj stosowany w medycynie do leczenia nadużycia substancji niedozwolonych lub jako awaryjny środek przeciw zatruciom. Uważa się, że węgiel aktywowany dostarcza kilka innych korzyści, w tym mniej gazów i wzdęć, niższy poziom cholesterolu i polepszenie pracy nerek. Niektórzy twierdzą, że pomaga wybielić zęby, filtrować wodę, a nawet leczyć kaca.

Węgiel aktywny jest bardzo zapracowanym produktem

Węgiel aktywowany to węgiel drzewny, który został poddany działaniu tlenu w bardzo wysokich temperaturach, aby uczynić go bardziej porowatym. Zabieg ten zmienia jego wewnętrzną strukturę, zmniejszając rozmiar porów i zwiększając jego powierzchnię.

Powstały drobny czarny proszek jest sprzedawany w takim stanie, w jakim jest, lub kapsułkowany jako suplement. Węgiel aktywowany jest również dodawany do różnych produktów spożywczych i niespożywczych, od lodów po pasty do zębów.

Zastosowanie węgla aktywnego w pielęgnacji orchidei

Czy węgiel drzewny jest dobry dla twoich storczyków? Węgiel drzewny jest idealnym podłożem do zalewania storczyków, albowiem likwiduje nieprzyjemny zapach, niszczy zgromadzone bakterie, pochłania pozostałości soli (co zmniejsza ryzyko poparzenia korzeni) i nie ulega degradacji. Węgiel drzewny, gwarantujący mocny stabilizator przywierania większych korzeni orchidei, nie zamyka wilgoci i może zwiększyć pH podłoża dla orchidei.

Dzięki kieszeniom powietrznym, które ma węgiel drzewny, następuje większa cyrkulacja gazowa we wnętrzu medium, co służy przepływowi powietrza i eliminowaniu toksyn. Może to być związane ze zintensyfikowaną płodnością lub awansowaniem optymalnej wymiany gazowej, ale tak czy inaczej, twoja orchidea ceni węgiel w podłożu doniczkowym.

O tym się mówi: Zaskakujące doniesienia o Harrym i Williamie. Czy mają przyrodniego brata

Zerknij tutaj: Ostatnie miejsce spoczynku Ryszarda Farona budzi skrajne emocje. Bardzo ponure zdjęcia

Nie przegap: Oskarżony w sprawie Pawła Adamowicza Stefan W. ogłosił swoją decyzję. Zaskoczenia nie kryje broniący go do tej pory adwokat