Zajście w ciążę w młodym wieku, bardzo komplikuje życie, nie muszę chyba mówić, jak bardzo. Ciągle brakowało nam pieniędzy na wszystkie potrzeby, chociaż mój ukochany starał się, jak mógł, aby zapewnić nam jak najlepsze życie. Byłam zrozpaczona. Przecież musimy gdzieś mieszkać z dzieckiem. Maleństwo musi mieć przyzwoite warunki! Decyzja zapadła sama.

Moja babcia, już dość słaba, mieszka w małym jednopokojowym mieszkaniu. Długo z nią rozmawiałam, wyjaśniłam sytuację, obiecałam znaleźć dla niej najlepszy dom opieki. Niestety babcia nie była zadowolona z mojej propozycji. Oburzyła się i uznała moją prośbę za skandaliczną.

Nie mogę tego zrozumieć. Czy ona nie rozumie, że to najlepsza opcja zarówno dla niej, jak i dla nas. Przecież babcia nie jest już w stanie sama o siebie zadbać, a najprostsze czynności są dla niej ogromnym wyzwaniem. Czy nie lepiej byłoby jej w domu opieki? Zawsze miałaby pomoc, a do tego towarzystwo innych osób w podobnym do niej wieku. Brzmi dobrze, prawda?

Nie zamierzam się poddać i znów z nią porozmawiam. Spokojnie spróbuję wszystko jeszcze raz jej wyjaśnić, opowiedzieć o zaletach mieszkania w domu opieki. Jestem pewna, że uda mi się ją w końcu przekonać. Nie ma innej możliwości.

Przecie już niebawem urodzi się moje dziecko. Ja i mój partner potrzebujemymieszkania, w którym mogłoby dorastać. Potrzebuje miejsca, które będzie mogło nazwać swoim domem. Każdy z nas potrzebuje takiego miejsca.

Babci też będzie lepiej w wyspecjalizowanej instytucji, tam wiedzą, jak zatroszczyć się o osoby chore i niedołężne. Nigdy nie będzie też doskwierała jej samotność. Będzie miała najlepszą opiekę.

To chyba oczywiste, prawda?

O tym się mówi: Ważna wiadomość dla odbiorców gazu. Niektórych nie obejmie wzrost rachunków w 2022 roku. O kim mowa

Zerknij: Ostatnie miejsce spoczynku Ryszarda Farona budzi skrajne emocje. Bardzo ponure zdjęcia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Na jaw wyszło skandaliczne zachowanie ratowniczek medycznych. Skazywały pacjentów na cierpienie