Jak przypomina portal "Pudelek", programy na żywo rządzą się swoimi prawami i nie jest łatwo uniknąć wpadek. Czasem są to przejęzyczenia, innym razem nieoczekiwane zwroty akcji, czy pojawienie się w kadrze kogoś niespodziewanego. Co najbardziej zapadło w pamięć widzom w 2021 roku?

Bożena Dykiel i jej kontrowersyjny popis w "Dzień dobry TVN"

Jedną z najgłośniejszych telewizyjnych wpadek jest ta, zaliczona przez Bożenę Dykiel w programie śniadaniowym "Dzień dobry TVN". Aktorka została zaproszona do rozmowy na temat poważnej choroby, jaką jest depresja. Ku zaskoczeniu wszystkich Dykiel stwierdziła, że za depresję odpowiedzialne są niedobory litu w organizmie.

Jakby tego było mało, Bożena Dykiel zaczęła przekonywać, że światem "rządzą bogacze, którzy nas lockdownują", a "pandemia jest dla nas jakimś obozem". Na tym aktorka jednak nie poprzestała. Postanowiła widzom zaprezentować specjalne okulary, które miały pomóc odzyskiwać spokój.

Bożena Dykiel/YouTube
Bożena Dykiel/YouTube @Dominik Bos
Bożena Dykiel/YouTube @Dominik Bos

Wpadka Piotra Wawrzyka

Na początku listopada hitem w mediach społecznościowych stał się wywiad Piotra Wawrzyk udzielony dziennikarzom Radiowej Jedynki. Wawrzyk najwyraźniej przed wejściem na żywo zapomniał zdjąć z krzesła na którym siedział, spodni. Usiłował usunąć z widoku kłopotliwy element ubioru, jednak ten ewidentnie nie chciał współpracować.

Internauci byli bezlitośni. Sprawa znalazła się nawet w "Szkle kontaktowym", w którym prowadzący obśmiali całą sytuację. "Pan wiceminister publicznie ściągnął spodnie" - stwierdził jeden z prowadzących program w TVN24.

Głośny występ Joanny Moro

Pod koniec sierpnia Joanna Moro pojawiła się na Sopockiej scenie, gdzie wykonała utwór "La Plage De Saint Tropez". W trakcie powtórek puszczono jej występ z oryginalnym wokalem, który znacząco odbiegał od ideału.

Jeden z pracowników TVP starał się tłumaczyć, że to nie głos Moro, ale "tancerki sumulującej śpiew". Ostatecznie gwiazda zdecydowała się skomentować całą sytuację, wskazując, że "błąd jest rzeczą ludzką. Człowiek, który nie popełnia błędów, zwykle nie robi nic".

Kopernik by się uśmiał

Wiele osób zapamięta na długo pożegnanie Karola Gnata w popołudniowym wydaniu "Panoramy". Prezenter chciał nawiązać do ostatniego materiału dotyczącego kosmosu, przy okazji jednak zignorował teorię heliocentryczną Mikołaja Kopernika, wskazując jakoby to Słońce miało okrążać Ziemię, a nie odwrotnie.

A wy, jaką wpadkę zapamiętacie najbardziej?

To też może cię zainteresować: Już niebawem wejdą w życie ważne dla seniorów zmiany. Którzy emeryci zyskają na nich, a którzy stracą

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Życzenia prezydenta Andrzeja Dudy wywołały prawdziwą burzę. W ruch poszły talerze. O co chodzi

O tym się mówi: Justyna Żyła zdradziła ponury sekret dotyczący jej byłego męża. Co zrobił Piotr Żyła przed wigilią