To nie wszystko. Nie wyrzucaj skórki, teraz powiem ci, o ile więcej dobra możesz dostać prawie za nic.

Najcenniejszym surowcem są skórki, czy zauważyłeś, jak długo zachowują swój delikatny aromat?

Cały czas je suszę do domowego odświeżacza powietrza. Proces tutaj jest bezpretensjonalny - położyłam go w pobliżu kaloryfera i poczekałam, aż wyschnie. Oczywiście niektóre olejki eteryczne podczas suszenia odparowują, ale wiele z tego pozostaje w zasuszonej skórce! Rozgnieć ją, a poczujesz jak znów pachnie południowymi owocami.

Naturalny odświeżacz powietrza

Wymagana jest mała płócienna torba. Należy do niej wsypać połamane skórki mandarynki i ziarna kawy. Zwiąż to - i gotowe.

Tę pachnącą torebkę można schować do kieszeni płaszcza lub futra, aby zachować świeżość, można je powiększyć i schować do szafy z pościelą. Zapach cytrusów odstrasza ćmy i muszki, podnosi na duchu.

Jeśli chcesz, możesz ograniczyć się tylko do skórek, bez kawy, jeśli tak lubisz.

Możesz również zmielić skórkę w młynku do kawy. Taki puder będzie pachniał jeszcze mocniej, choć nie tak długo. Można go dodawać do ciasta, można go również używać w szafie, a także jest idealną przyprawą do mięsa.

Nie mówię już o herbacie, nasze babcie też dodały takie skórki do czajnika.

Oczywiście już zgadłeś, że mandarynki należy dokładnie umyć przed jedzeniem, w przeciwnym razie wysuszona skórka nie nadaje się do jedzenia, tylko jako dodatek smakowy.

Wykorzystaj w pełni mandarynki, szybko docenisz ich rozkosz.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN