A sam sąsiad chodził po polu z wózkiem, gromadząc coś w workach. Zaciekawiło mnie to, zatrzymałem się i postanowiłem zapytać go, co tam robi. Najpierw pomyślałem o grzybach, bo to był ich czas, ale kiedy podszedłem do przyczepy, zobaczyłem w niej ziemię. Nie rozumiałam, dlaczego jej potrzebował, może trochę własnej?

Podszedłem bliżej i zadałem pytanie:

"Andrzej, szukasz skarbu?"

Na to odpowiedział, że wydobywa złoto z kretów.

"Co to jest?" Zapytałem go.

Andrzej wyjął papierosa, zapalił go i zdradził mi jeden z sekretów produktywności swojego ogrodu i pola.

„Kret wciąż jest przebiegły, ponieważ woli żyć we wzbogaconej glebie. Jeśli w glebie pojawi się kret, oznacza to, że jest żyzna i bogata w próchnicę ”- rozpoczął swój wykład sąsiad.

„Kiedy kret kopie dziury, zjada wszystkie owady i ich larwy, czyli ziemię po oczyszczeniu. Kret również rozluźnia ziemię, a luźna ziemia jest idealnym środowiskiem dla sadzonek. Nie kupuję specjalnej gleby, na której oszczędzam!

Więc używam gleby kretowej do uprawy sadzonek, ale nie w czystej postaci. Najpierw przesiewam, a następnie mieszam z torfem, popiołem, piaskiem, trocinami - za każdym razem na różne sposoby.

Następnie dodaję jedno kwadratowe wiadro do pni drzew i krzewów i wykopuję je. Dodaję też trochę do grządek. Mieszam z nim kompost. Krótko mówiąc, w tej krainie jest wiele smakołyków i dodaję je prawie wszędzie.

Jednak przed użyciem muszę odkazić tę glebę biologicznymi fungicydami.”

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN