Jak podaje portal "O2", większość z nas wykorzystuje folię aluminiową tylko w kuchni, do pieczenia lub zabezpieczania przygotowanych produktów. Tymczasem ten niepozorny produkt ma wiele innych i zaskakujących zastosowań. Do czego jeszcze można ją wykorzystać?

O tym warto pamiętać

Folię aluminiową w domu ma praktycznie każdy, gdyż często wykorzystujemy ją w kuchni. Błyszcząca strona folii dobrze odbija ciepło, a jej matowa część owo ciepło pochłania. Dlatego jeśli zależy nam, żeby przygotowana potrawa dłużej zachowała wysoką temperaturę, należy owinąć ją błyszczącą stroną do wewnątrz.

Aby utrzymać dłużej świeżość przechowywanej żywności należy owinąć ją matową stroną do wewnątrz. Kuchnia nie jest jedynym miejscem, gdzie folia aluminiowa się sprawdzi. Okazuje się, że owinięcie nią stóp pozwoli pozbyć się wielu dokuczliwych dolegliwości.

Folia aluminiowa/YouTube @Health & Fitness
Folia aluminiowa/YouTube @Health & Fitness
Folia aluminiowa/YouTube @Health & Fitness

Owiń folią aluminiową stopy

Jeśli doskwiera nam problem zimnych stóp, a wszystko co o tej pory stosowaliśmy nie zdało się na nic, warto skorzystać z folii aluminiowej. Wystarczy nasmarować stopy kremem i poczekać aż się wchłonie. Następnie owijamy stopy folią i jeśli chemy zakładamy na nią skarpety. Po upływie 30 minut nasze stopy powinny być cieplejsze.

Jeśli zmagamy się z bólem kolana, folia aluminiowa może okazać się równie przydatna. Bolące miejsce należ posmarować maścią i owinąć folią. Sprawi ona, że składniki przeciwbólowe zawarte w kremie szybciej dotrą do miejsca bólu i przyniosą nam ulgę.

Folia aluminiowa/YouTube @Health & Fitness
Folia aluminiowa/YouTube @Health & Fitness
Folia aluminiowa/YouTube @Health & Fitness

A wy, jakie nietypowe zastosowania folii aluminiowej znacie?

To też może cię zainteresować: Usuwamy rdzę i osady z wszelkich powierzchni w 30 sekund. Te metody ułatwiają życie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Monika Richardson odniosła się do słów Zbigniewa Zamachowskiego. Czy dziennikarka czuje się winna rozpadu ich małżeństwa

O tym się mówi w Polsce: Złe wieści na temat zdrowia Wiesława Gołasa. Aktor pilnie hospitalizowany. Co się stało

O tym się mówi na świecie: Jak będzie wyglądać ostatnie pożegnanie królowej Elżbiety II? Zagraniczny portal zdradza zaskakujące szczegóły