Jednak kiedy dzieci dorosną, a matka się zestarzeje, okazuje się, że nikomu nie już potrzebna i tylko przeszkadza.

Tak stało się w rodzinie Andrzeja i Anny. Kiedy ich mama doznała udaru, Anna nie chciała jej odebrać. Przekonywała, że ma w mieszkaniu zbyt mało miejsca, by wystarczyło dla schorowanej matki.

Syn i synowa przyjęli kobietę, która potrzebowała ciągłej opieki. Skorzystanie z pomocy pielęgniarki było niezwykle drogie. Andrzej zasugerował, aby razem z Anną podzielili się kosztami po połowie. Tym razem też odmówiła, tłumacząc odmowę spłatą kredytu hipotecznego. Po pewnym czasie, dzięki wysiłkom synowej, mama zaczęła wracać do zdrowia, choć ślady udaru nadal pozostały. Kobieta poprosiła o pozwolenie na zamieszkanie z synem na stałe. Zgodził się, podobnie jak jego żona.

Trochę się z tego cieszyli, bo babcia mogła opiekować się wnukami. Andrzej miał dobre serce i chciał aby mama czuła się dobrze w rodzinie. Ale jedna rozmowa zmieniła wszystko. Andrzej przypadkiem był świadkiem, jak jego matka uspokoiła najmłodszą córkę i obiecała jej, że sprzeda swoje mieszkanie i z tych pieniędzy spłaci kredyt hipoteczny córki.

Ale to nie wszystko, chciała też kupić jednopokojowe mieszkanie dla najstarszej córki Anny. Andrzej był oburzony. Okazało się, że kiedy moja mama zachorowała, moja siostra nie kiwnęła przy niej nawet palcem. A teraz matka chce sprzedać mieszkanie i spłacić jej kredyt hipoteczny. A na dodatek kupić mieszkanie jako prezent dla swojej wnuczki. Dlaczego jest taka niesprawiedliwa? Pieniądze można było podzielić. I dlaczego mieszkanie ma otrzymać córka Anny, a nie jego dziecko?

Andrzej zapytał mamę o to wprost. Kobieta nie zaprzeczyła, że ​​miała takie zamiary. Powiedziała, że skoro mieszka z nimi, a jej mieszkanie stoi puste, to czemu nie mieliby go sprzedać.

Powiedział mu też, że jest mężczyzną, więc do wszystkiego powinien dążyć sam. Córka potrzebowała jej pomocy i jako matka mui jej pomóc. Jest kobietą, co oznacza, że ​​potrzebuje wsparcia. Andrzej był zdenerwowany tym, co usłyszał. Zawsze musiał dbać o wszystko sam. Sam zarobił na studia, dostałem pracę, sam kupił mieszkanie.

Kiedy ojciec żył, chciał mu pomagać. Nie zawsze mu się to udawało. Kiedy chciał kupić samochód dla swojego syna, matka stwierdziła, że te pieniędze potrzebne są na ślub Anny. A teraz, z wdzięczności za to, że on i jego żona zaopiekowali się nią po udarze, teraz chce sprzedać mieszkanie i nie dać mu nic z tych pieniędzy.

Andrzej nie mógł się z tym pogodzić. Spakował rzeczy matki i zabrał ją do swojej siostry. Jeśli mają tak bliską więź nich mieszkają razem. Niech Anna dowie się, jak opiekować się osobą starszą. Może nie jest to do końca eleganckie zachowanie, ale jak inaczej mógł się zachowywać w takiej sytuacji? Gdzie jest sprawiedliwość?

Czy uważasz, że dzieci bohaterki opowieści zachowują się poprawnie? Czy każdy musi wypełniać swój obowiązek wobec rodziców?

To też może cię zainteresować: Niepokojąca zbieżność wizji ojca Pio i śląskiej wizjonerki. Kiedy nadejdą dni ciemności? Czy czeka nas nieuchronny koniec wszystkiego

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Irana Santor przez lata milczał o tych traumatycznych wydarzeniach. Wreszcie zdecydowała się opowiedzieć, co ją spotkało

O tym się mówi w Polsce: Zła wiadomość dla miłośników bardzo popularnej przyprawy. Sanepid wycofał partię jednej z nich. Co znaleziono w jej składzie