Jak podaje portal "Lelum", Irena Santor jest jedną z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Jej dorobek jest ogromny i nie brakuje w nim sukcesów. Niestety życie artystki nie było usłane różami. Musiała się zmierzyć z ogromną tragedią w życiu prywatnym. Zdecydowała się o tym opowiedzieć dopiero po wielu latach.

Sukcesy i dramaty

Irena Santo należy do tych artystów, których nie trzeba przedstawiać. Jej przeboje "Tych lat nie odda nik", czy "Już nie ma dzikich plaż" nucą kolejne pokolenia Polaków. O występie z artystką marzyło wiele gwiazd i wielu to marzenie udało się spełnić. Mogliśmy usłyszeć duety Irony Santor między innymi z Mieczysławem Foggiem, Krzysztofem Cugowskim, Zbigniewem Wodeckim czy choćby Pawłem Kukizem.

Choć w sferze zawodowej i artystycznej Irena Santo miała wiele szczęścia, to niestety jej życie prywatne nie układało się już tak dobrze. Niestety już w młodości przyszło jej się zmierzyć ze stratą obojga rodziców. W latach 60. ubiegłego wieku uległa wypadkowi samochodowemu, w którym straciła bliską przyjaciółkę - Ludmiłę Jakubczyk.

Ciosem dla Ireny Santo była również informacja o tym, że cierpi na chorobę nowotworową. Na szczęście raka udało się u niej wykryć na bardzo wczesnym stadium, przez co udało się w porę wdrożyć skuteczne leczenie. Teraz piosenkarka jest już zdrowa.

Śmierć córki

Jednym z najczarniejszych wydarzeń w życiu artystki była śmierć jej córeczki - Sylwii. Jej ciało spoczywa w grobie dziecięcym na warszawskich Powązkach Wojskowych w pobliżu grobu taty - Stanisława Santora. Dziewczynka przeżyła jedynie dwa dni.

W rozmowie z "Dobrym Tygodniem" Irena Santor bardzo krótko odniosła się do tych dramatycznych wydarzeń. "Przez całe życie o tym nie mówiłam, to moja bardzo intymna historia i prywatna sprawa" - powiedziała artystka.

Irena Santor/YouTube @Portal OX.PL
Irena Santor/YouTube @Portal OX.PL
Irena Santor/YouTube @Portal OX.PL

Spodziewaliście się, że artystkę dotknęło tak wiele tragedii?

To też może cię zainteresować: Jolanta Kwaśniewska szczerze o życiu pierwszej damy. Jej wyznanie mocno zaskakuje

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Będziemy przechodzić na emeryturę wcześniej? Niebawem zapadnie ostateczna decyzja. Kto mógłby skorzystać z obniżenia wieku emerytalnego

O tym się mówi: Zła wiadomość dla miłośników bardzo popularnej przyprawy. Sanepid wycofał partię jednej z nich. Co znaleziono w jej składzie