Zmarły mąż kobiety był człowiekiem, który całe życie pracował i skrzętnie odkładał wypracowane pieniądze. Finanse prowadził żelazną ręką, nie pozwalając sobie wydawać ich na głupoty. Był okropnym dusigroszem. Kochał pieniądze bardziej niż cokolwiek na świecie i na krótko przed śmiercią powiedział swojej żonie:

„Kiedy już umrę, a moje ciało będzie miało spocząć w grobie, chcę, żebyś wszystkie moje pieniądze wrzuciła do trumny razem ze mną. Chcę je zabrać ze sobą z tego świata.”

Powtarzał jej to tak długo, dopóki nie żona nie złożyła przysięgi, że zrobi dokładnie to, czego od niej chciał.

Przyszedł dzień,w którym śmierć się o niego upomniała. Jego ciało spoczęło w otwartej trumnie, przy której siedziała jego żona. Obok niej była jej najlpesza przyjaciółka, która starała się ją wspierać.

Kiedy ceremonia ostatniego pożegnania zmierzała ku końcowi, a wieku trumny miało na zawsze zostać zamknięte, wdowa niespodziewanie wstała i powiedziała: "Chwileczkę!".

Żałobnicy zauważli, że miała w rękach pudełko po butach. Podeszła i włożyła je do trumny. Potem trumne zamknięto i włożono do grobu. „Mam nadzieję, że nie zwariowałeś i nie włożyłaś wszystkich pieniędzy do trumny tego tarego skąpca?” - zapytała ją przyjaciółka.

Kobieta odpowiedziała: "Spełniłam jego obietnicę i włożyłam do trumny wszystkie jego pieniędze. Jestem chrześcijańską i nie mogę nie dotrzymać przysięgi. Nie mogłam postąpić inaczej".

"Chcesz powiedzieć, że odłożyłeś wszystko co do ostatniego grosza?" - zapytała zaskoczona kobieta.

"Oczywiście", odpowiedziała wdowa, "zebrałam wszystkie pieniądze, wpłaciłam je na konto w banku i wypisywałam mu czek na pełną kwotę".

To też może cię zainteresować: Niepokojąca zbieżność wizji ojca Pio i śląskiej wizjonerki. Kiedy nadejdą dni ciemności? Czy czeka nas nieuchronny koniec wszystkiego

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Irana Santor przez lata milczał o tych traumatycznych wydarzeniach. Wreszcie zdecydowała się opowiedzieć, co ją spotkało

O tym się mówi w Polsce: Zła wiadomość dla miłośników bardzo popularnej przyprawy. Sanepid wycofał partię jednej z nich. Co znaleziono w jej składzie