Jest łatwy w przygotowaniu, a koszt jest 25 razy tańszy niż zwykły produkt sklepowy. Wszyscy moi przyjaciele już go używają.

Więc też tego nie pożałujesz. Gwarantuję!

Użyjemy improwizowanych środków do oczyszczenia wanny z rdzy. Jest to dobrze znany roztwór amoniaku i nadtlenku wodoru, sprzedawany w aptekach.

Przygotowujemy roztwór o wymaganym stężeniu:

*weź szklany pojemnik (półlitrowy słoik) i płuczemy go pod bieżącą wodą;

*wytrzyj do sucha papierowymi serwetkami lub ręcznikiem;
zakładamy gumowe rękawiczki;

*wlej 100 gramów amoniaku do słoika;

*dodaj 50 gramów nadtlenku wodoru do amoniaku w cienkim strumieniu;

*wymieszaj roztwór, potrząsając słoikiem;

*nałóż roztwór na czystą szmatkę;

*wytrzyj roztworem miejsca w łazience, na których powstała rdza;

*pozostaw w tym stanie na 10-15 minut, a następnie spłucz pod bieżącą wodą.

Proste i pomysłowe sztuczki do sprzątania domu!

Postawiliśmy sobie za punkt, aby ułatwić Ci życie i opracowaliśmy kilka nowych sztuczek, które pomogą Ci przejść przez pracę domową.

Myjemy najbrudniejsze przedmioty w łazience. Stara zasłona łazienkowa będzie wyglądać jak ze sklepu, jeśli wszystkie brudne miejsca, a nawet miejsca z zażółceniem i pleśnią zostaną spłukane roztworem składającym się z równych części wody utlenionej i wody. Aby wyczyścić szczoteczki do zębów z zarazków, namocz je na godzinę w occie. Następnie dobrze umyj pod bieżącą wodą. Moczyć myjki na godzinę w gorącej wodzie i occie w stosunku 1: 1. Następnie dobrze spłucz czystą wodą i osusz.

Myj swoją wannę, aż stanie się biała. Nadtlenek wodoru pomaga w usuwaniu kamienia, żółtych plam i szarych powierzchni. Spryskujemy nim ze spryskiwacza na powierzchnię wanny, pozostawiamy na pół godziny, a następnie dobrze spłukujemy ciepłą wodą. Możesz łatwo wyczyścić powierzchnię wanny posypując ją sodą oczyszczoną i wlewając po kilku minutach ocet. Następnie należy lekko wyczyścić powierzchnię szczotką i spłukać ciepłą wodą. Niepożądane zażółcenia są skutecznie usuwane przez roztwór zwykłego kwasu cytrynowego. Robimy rozwiązanie z obliczeń: jedna saszetka na szklankę wody. Nałóż ten produkt gąbką na powierzchnię wanny i pozostaw na 20 minut. Następnie zmyj ciepłą wodą. Możesz wyczyścić wannę do połysku i pozbyć się starego osadu za pomocą mieszanki octu i soli. Wymieszaj składniki w proporcji 1:1 i umyj łazienkę, aż zostanie wybielona.

Radzenie sobie z brudną toaletą. Toaleta będzie błyszczała czystością, jeśli do czyszczenia użyjesz proszku musztardowego z dodatkiem równych części kwasu cytrynowego i skrobi kukurydzianej. Możesz zrobić własne bomby czyszczące do czyszczenia i odświeżania toalety. Tylko 1-2 bomby wrzucone do toalety dadzą nie tylko efekt higieniczny, ale także przyjemny zapach. Potrzebne będą: - 1 szklanka sody oczyszczonej - 1/4 szklanki kwasu cytrynowego - 1/2 łyżeczki. ocet - 1 łyżka. l. 6% roztwór nadtlenku wodoru - 15-20 kropli ulubionego olejku eterycznego Przygotowanie: Wsyp sodę do miski, dodaj kwasek cytrynowy. W drugiej misce wymieszaj ocet i nadtlenek i wlej kroplę po kropli do suchej mieszanki. Dodaj olejek eteryczny i uformuj małe kulki łyżką. Połóż bomby na papierze pergaminowym i susz przez co najmniej 6 godzin. Bomby przechowujemy w zamkniętym szklanym słoiku.

Czyścimy fugi między płytkami w łazience. Dzięki zwykłej białej świecy parafinowej pozbędziesz się pleśni, ciemnych osadów i brudu między płytkami. Aby to zrobić, musisz kilkakrotnie przesunąć tępy koniec świecy wzdłuż brudnej fugi. To oczyści i ochroni je przed pleśnią i brudem. Wsyp sodę do miski, wyjmij ją niepotrzebną szczoteczką do zębów nasączoną wodą i wyczyść brudne miejsca. Po oczyszczeniu spłucz powierzchnię ciepłą wodą. Fugi są jak nowe! Ciepłą wodę mieszamy z nadtlenkiem wodoru w stosunku 2:1. Za pomocą szczotki lub gąbki czyścimy tym roztworem fugi między płytkami, których potem nie da się zmyć.

Myjemy płytki. Bierzemy 15 gramów kwasu cytrynowego i rozcieńczamy szklanką ciepłej wody. Myjemy płytki powstałym roztworem. Następnie spłucz czystą wodą. Jeśli wyłożone kafelkami ściany są zbyt brudne, pomoże ocet. Spryskać powierzchnię octem z butelki ze spryskiwaczem, pozostawić na 10 minut i spłukać czystą wodą. Następnie przecieramy płytkę miękką ściereczką z mikrofibry. Ta metoda nie tylko umyje płytki, ale także je zdezynfekuje.

Porządkujemy pralkę. Raz na kwartał myjemy pralkę. Zwykły kwas cytrynowy pomoże usunąć kamień i osad wodny z maszyny. Wsyp 60 gramów kwasu cytrynowego do przegródki na proszek. Uruchamiamy maszynę na pełny cykl prania w najwyższej możliwej temperaturze. Przygotowujemy proste i skuteczne narzędzie, które uporządkuje pralkę. Potrzebne będą: - 2 szklanki octu - ¼ szklanki sody oczyszczonej - ¼ szklanki wody.

Przygotowanie: W misce wymieszaj wodę i sodę oczyszczoną. Wlej ten roztwór do przegródki na proszek. Wlej ocet do bębna pralki. Uruchamiamy maszynę w normalnym trybie prania. Po zakończeniu cyklu przetrzyj gąbką wszystkie uszczelki gumowe i drzwi. Wysuszyć bęben przy otwartych drzwiach.

Idealny do mojego pieca. Tłuszcz usuwamy z powierzchni pieca oraz z małych części zwykłą gumką. Metoda ta stosowana jest przez pracowników profesjonalnych służb porządkowych. Tłusty piec można posprzątać sokiem z cytryny i ćwiartkami cytryny. Wyciśnij sok, przetrzyj piec cytryną i pozostaw na 15 minut. Następnie wycieramy wilgotną szmatką.

Czyścimy piekarnik na połysk. Możesz wyczyścić piekarnik z tłuszczu i osadów węglowych szklanką amoniaku i litrem wody. Piekarnik rozgrzewamy do 150 stopni i wyłączamy. Na dolnym ruszcie kładziemy pojemnik z gorącą wodą, a na górnym pojemnik z amoniakiem. Zamykamy drzwiczki piekarnika i zostawiamy do ostygnięcia do rana. Rano dodaj kilka łyżeczek dowolnego detergentu i pół szklanki ciepłej wody do pojemnika z amoniakiem.

To też może cię zainteresować: Niepokojąca zbieżność wizji ojca Pio i śląskiej wizjonerki. Kiedy nadejdą dni ciemności? Czy czeka nas nieuchronny koniec wszystkiego

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Irana Santor przez lata milczał o tych traumatycznych wydarzeniach. Wreszcie zdecydowała się opowiedzieć, co ją spotkało

O tym się mówi w Polsce: Zła wiadomość dla miłośników bardzo popularnej przyprawy. Sanepid wycofał partię jednej z nich. Co znaleziono w jej składzie