Niebawem, bo 3 września rozpocznie się 58-y Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. W planie jest niesamowity spektakl muzyczny upamiętniający zmarłego w kwietniu tego roku Krzysztofa Krawczyka (†74 l.). Według zapowiedzi prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego (55 l.), przy użyciu nowoczesnej technologii widzowie będą mogli ujrzeć na scenie Krzysztofa Krawczyka.

Jacek Kurski postanowił "ożywić" Krzysztofa Krawczyka?

Ciekawostką jest, że zaśoiewa z kimś w duecie, ale póki co, nie wiadomo kto to będzie... Krzysztof Krawczyk odszedł w Wielkanocny lany Poniedziałek, 5 kwietnia. – Tracił przytomność. Z minuty na minutę było coraz gorzej. Na koniec nie było z nim kontaktu, był nieświadomy. Miał kilka chorób współistniejących.

Od pewnego czasu miał problemy z sercem, a dokładnie migotanie przedsionków. Miał również problemy z płucami i oddychaniem – opowiadał o przyczynach odejścia mendżer legendy Andrzej Kosmala (75 l.). Ewa Krawczyk zdradziła jakiś czas temu, że jej ukochany mąż przez dwie dekady zmagał się z chorobą Parkinsona... Wspomniana wcześniej technologia holograficzna potrafi "ożywić" każdą postać, wprawiając jednych w zachwyt, innych wzruszając do łez, a jeszcze innym dając wiele do myślenia...

Krzysztof Krawczyk pojawi się na scenie właśnie dzięli nowoczesnej technice jako hologram. Aby stworzyć hologram, potrzebujesz obiektu (Krzysztof Krawczyk), który chcesz nagrać; wiązka laserowa, która ma być skierowana na przedmiot i nośnik zapisu; nośnik zapisu z odpowiednimi materiałami potrzebnymi do wyjaśnienia obrazu; i czyste otoczenie, aby umożliwić przecinanie się wiązek światła.

Wiązka laserowa jest dzielona na dwie identyczne wiązki i przekierowywana za pomocą luster. Jedna z dzielonych wiązek, wiązka oświetlająca lub wiązka obiektu, jest skierowana na obiekt. Część światła odbija się od obiektu na nośnik zapisu.

Druga wiązka, znana jako wiązka odniesienia, jest kierowana na nośnik zapisu. W ten sposób nie koliduje z żadnymi obrazami pochodzącymi z wiązki obiektu i koordynuje się z nią, aby stworzyć bardziej precyzyjny obraz w lokalizacji hologramu.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Aleksandra Kwaśniewska zachwyciła na jesiennej ramówce TVN-u. Jak się prezentowała nowa prowadząca "Miasto Kobiet"

Zerknij: 20-latka prosiła o pomoc lekarską z powodu duszności. Mogła liczyć jedynie na teleporady. Nie dało się jej uratować