Redditor Board1368 złamała społeczną konwencję, zgodnie z którą nikt poza panną młodą nie ubiera się na wesele w bieli, chyba że jest to wyraźnie dozwolone. Kobieta wywołała oburzenie po tym, jak odmówiła przyznania się do „błędu” noszenia białego stroju na wesele niewidomej kuzynki.

Podłość, głupota, czy niewiedza?

Wyjaśniając, że jej kuzynka – z którą, jak mówi, nie jest „blisko” – jest ślepa od urodzenia, kobieta usprawiedliwia swój kardynalny grzech ślubny, oświadczając, że jej „ulubiony kolor” jest biały i sprawia, że ​​czuje się „komfortowo i pewnie”. Szczegółowo opisując swoją decyzję w poście dla Reddit kobieta powiedziała, że ​​kupiła białą sukienkę maxi i założyła ją na intymne przyjęcie.

„Naprawdę myślałam, że nikt nawet nie zauważy, że noszę biel” – wyjaśniła w swoim poście. Odmawiając poinformowania młodej pary o swojej decyzji, kobieta powiedziała, że ​​przez cały wieczór jej krewni rzucali jej „niewygodne spojrzenia”, co skłoniło ją do odejścia. „Moja ciocia odciągnęła mnie na bok i zbeształa mnie za noszenie tego koloru na weselu jej córki” – podzieliła się. „Powiedziała, że ​​to, że jej córka jest niewidoma, nie oznacza, że ​​jest głupia i nie wie, co się wokół niej dzieje”. Matka panny młodej oskarżyła ją o wniesienie „negatywnej energii” do sytuacji, którą odczuwała panna młoda. „[Matka panny młodej] wygłosiła długi wykład i zapytała, czy nie znoszę, gdy jej córka jest szczęśliwa i czy zrobiłam ten numer, ponieważ moja niewidoma kuzynka wyszła za mąż przede mną” – opowiada kobieta.

Para kontynuowała debatę nad wyborem koloru, a kobieta powiedziała, że ​​po prostu wybrała suknię, ponieważ był to jej ulubiony kolor. „Kłóciłam się z ciotką, że próbowała dyktować, co mam na sobie, ale broniła się, mówiąc, że byłam gościem i powinnam szanować pannę młodą” – powiedziała. „Wyszłam bardzo zdenerwowana i wyczerpana tym spotkaniem”.

Kobieta mówi, że sytuacja zaostrzyła się, gdy jej własny chłopak twierdził, że nosi sukienkę oportunistycznie i wykorzystuje fakt, że jej kuzynka jest niewidoma. „Ostrzegł mnie, że jeśli moja kuzynka dowie się, będą jakieś problemy”, napisała, zauważając, że jej chłopak zasugerował, żeby „przeprosiła”. Zebrawszy ponad 3500 komentarzy pod swoim postem, kobieta wywołała oburzenie w Internecie. „Założyłaś białą sukienkę na wesele. To jest jak uniwersalne 'f-k you' dla każdej panny młodej. I jest to dodatkowa suknia dla niewidomej panny młodej” – powiedział jeden z użytkowników. „Moją ulubioną częścią było to, że jej chłopak ostrzegł ją z wyprzedzeniem.

Wiedziała, że ​​to będzie problem” – skomentował inny. Jeden z użytkowników po prostu przypomniał jej, że „wszyscy pozostali goście nie są niewidomi”.

A Ty co o tym sądzisz? Czy ta sytuacja wynikła z głupoty, złośliwości, czy braku wiedzy?

O tym się mówi: Świat muzyki pogrążony w żałobie. Odszedł perkusista legendarnego zespołu. O kogo chodzi

Zerknij: Złe wiadomości płyną z polskich szpitali. Opłakana sytuacja zmusza do zamykania ważnych oddziałów. O co poszło