W ciągu ostatnich miesięcy zawieszono lub całkowicie zlikwidowano kilkadziesiąt oddziałów w szpitalach w całym kraju. Najczęstrzą przyczyną tej sytuacji są coraz to gorsze warunki pracy, które z kolei generują braki w kadrach.

Parę dni temu media obiegła informacja na temat złej sytuacji w ratownictwie medycznym. Okazało się bowiem, że ratownicy kontraktowi zatrudnieni w województwie lubuskim złożyli na biurka swoich przełożonych wypowiedzenia pracy.

Dyskusje, które w zeszłym tygodniu się odbyły, nie zapewniły rozwiązania tej tragicznej sytuacji. Niestety sytuacja w polskich szpitalach także jest fatalna, a zapowiadana przez rząd od tygodni czwarta fala jeszcze bardziej sparaliżuje swoimi restrykcjami działanie placówek szpitalnych. Bardzo złą wiadomością dla pacjentów jest fakt, że w całym kraju każdego dnia zamykane są następne oddziały, a według "Gońca" najgorzej sytuacja wygląda na Śląsku.

W najgorszej sytuacji znalazły się głównie oddziały pediatryczne i ginekologiczno-położnicze. Jeśli wierzyć medialnym doniesieniom, niebawem ciężarne kobiety nie będą mogły znaleźć placówki, w której będą mogły w godnych warunkach urodzić swoje pociechy.

Zarówno zła organizacja funkcjonowania placówek ochrony zdrowia, jak i niskie płace i pogarszające się warunki pracy, są powodem zapaści w tym obszarze, a także generują poważne braki kadrowe.

Zły stan placówek stale przedstawia na swoim koncie na Twitterze Jakub Kosikowski z Lublina, który jest rezydentem onkologii klinicznej, a także członkiem zarządu Porozumienia Rezydentów OZZL - Od 1.06 zamknięto/zawieszono/ograniczono: 1 szpital onk, 10 pediatrii, 5 gin+położ, 7 intern, 3 otolaryngologii, 1 otolar dzieci, 4 chirurgie, 1 SOR, 4 neurologie, 1 kardiologię, 1 chir naczyniową, 1 zakaźny, 1 gastrologię, 1 neonatologię, 1 rehabilitację, 1 dermatologię, 2 psychiatrie, 3 udarowe - opisał 12 sierpnia Jakub Kosikowski.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Lech Wałęsa ma poważne kłopoty zdrowotne. Jest coraz gorzej, ale wciąż ma nadzieję. O co chodzi

Zerknij: Biskup udzielił kobietom zaskakującej rady. Czego dotyczyła