IMGW wydało ostrzeżenia, które obowiązywały będą w czterech województwach. Zgodnie z nimi mieszkańcy określonych terenów mogą spodziewać się burz z gradem oraz silnych opadów deszczu.

Zgodnie z tym, co przekazał IMGW wyżej wymienione zjawiska pogodowe będą niosły za sobą ryzyko, które zagrozi mieszkańcom czterech województw w Polsce południowej. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej postanowił wydać alerty pierwszego stopnia, które powinny zaniepokoić mieszkańców woj. dolnośląskiego, opolskiego, a także przeważającej części śląskiego i małopolskiego.

"Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad" – podaje IMGW. Wszystkie zagrożenia obowiązują do godziny 21.

Wtorek minie nam pod znakiem znacznego zachmurzenia. Gdzieniegdzie prognozuje się przejaśnienia i przelotne opady deszczu. Może spaść do 15 mm deszczu. Słupki wskażą od 20 do 24.

Od środy będzie nieco cieplej. Słupki pokażą od 20 do nawet 28 stopni. W piątek prognozuje się przelotne opady i lokalne burze.

Sobota upłynie pod znakiem upałów. Słupki wskaza od 27 do 30 st. W niedzielę nadal będzie ciepło. Mogą jednak wystąpić gwałtowne burze.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kierowca złożył zaskakujące zeznania. Nowe informacje w sprawie wzbudzającego w ostatnich dniach silne emocje zdarzenia w Katowicach

Jak informował portal „Życie.news”: Rząd Mateusza Morawieckiego szykuje się na najgorsze. Jak będzie wyglądała czwarta fala pandemii koronawirusa w Polsce? Nowe informacje

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Siostra Bożenka z „Na dobre i na złe” była ulubienicą fanów. Wiadomo czym się obecnie zajmuje Edyta Jungowska. Wiele osób może być zaskoczonych

Sprawdź także ten artykuł: Nowy pomysł Krzysztofa Krawczyka Juniora i Mariana Lichtmana oburzył wielu internautów. Nie podoba im się jedna z lokalizacji teledysku