Nie ulega wątpliwości, że niezależnie od stanowiska piastowanego przez każdego z nas, za prywatne wyjazdy i wakacyjny wypoczynek każdy powinien płacić z własnej kieszeni. Niestety wielu zapomina, że jako osoby publiczne wciąż są pod czujnym okiem społeczeństwa...

Jacek Kurski spędził miłe chwile z rodziną w Krakowie za pieniądze podatników?

Media donoszą, że prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski 17 lipca wybrał się z żoną i córeczką na krótki wypad do Krakowa w ramach pierwszej rocznicy ślubu, która przypada na 18 lipca. Luksusowy krakowski hotel ma niebotycznie wysokie ceny za dobę noclegu, dlatego też pod koniec pobytu, na rachunku zagościła zaskakująca kwota niemal pięciu tysięcy złotych za trzy osoby.

Jak doniósł "Gazecie Wyborczej" jej informator, luksusowy hotel wystawił fakturę nie na samego Jacka Kurskiego, a na Telewizję Polską, co zostało opisane w artykule tabloidu. Gdy tylko Telewizja Polska poznała jego treść, postanowiła natychmiast zareagować i zabrać głos w tej sprawie.

Biuro prasowe TVP poinformowało w związku z tym, że prezes zawsze sam opłaca swoje prywatne wyjazdy i inne przyjemności - Prezes Jacek Kurski zawsze osobiście ponosi koszty prywatnych pobytów w hotelu czy usług gastronomicznych.

Biuro prasowe skomentowało także dane widniejące na fakturze, które według Telewizji Polskiej zostały wpisane przez wystawiających przez pomyłkę - Oprócz innych detali nie zgadza się w niej nade wszystko nabywca, którym powinien być Jacek Kurski, a nie TVP. Gdy afera napęczniała, hotel nagle i w tajemniczych okolicznościach nagle zmienił dane na fakturze wpisując tym razem Jacka Kurskiego jako nabywcę. Sam zainteresowany nazwał artykuł "Gazety Wyborczej prowokacja na swoim koncie na Twitterze.

Jak podają media, informator "Gazety Wyborczej" stanowczo poddał w wątpliwość fakt, że faktura wypisana przez hotel na prawie pięć tysięcy złotych, zaadresowana była na TVP przez zwykłą pomyłkę. Należy dodać, że za jedną noc spędzoną w Hotelu Copernicus przy ulicy Kanoniccznej w krakowie, trzy osoby muszą zapłacić nawet 1300 złotych, a według medialnych doniesień, obchody rocznicowe Jacek Kurski uwiecznił sesją fotograficzną wykonaną na dachu budynku hotelu, co za trzy godziny wynajęcia kosztuje nawet do dwóch tysięcy złotych.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Niedzielski wyjawił plany związane z wariantem Delta. Zapowiedział ponowną regionalizację i nowe restrykcje. Co nas czeka

Zerknij: Niezgoda w Platformie Obywatelskiej. Rafał Trzaskowski nie miał litości dla Borysa Budki. Padły ostre słowa w kierunku szefa klubu