W bombowym wywiadzie dla Fox News rozwścieczony ojciec Meghan zaatakował księcia i księżną Sussex za to, że byli „złymi” rodzicami i twierdził, że popełnili duże „błędy” w swoich decyzjach dotyczących wychowania dzieci. „Będę zwracał się do sądów w Kalifornii o prawo do zobaczenia moich wnuków w najbliższej przyszłości” – powiedział Markle.

O co chodzi tak naprawdę?

Relacje pana Markle z Meghan pogorszyły się przed jej ślubem z księciem Harrym i nie rozmawiają ze sobą. 77-latek nie poznał jeszcze swojego wnuka Archiego ani wnuczki Lilibet, która urodziła się na początku tego roku.

Pan Markle poprosił również o chrzest swojej wnuczki Lilibet, mówiąc, że nowy król nie powinien być karany za zachowanie księcia Harry'ego i Meghan. „Chciałbym skorzystać z okazji, aby poprosić Jej Wysokość Królową, rodzinę brytyjską, rodzinę królewską, aby pozwoliła Lily przyjąć chrzest i pierwsze chrzciny w kościele Królowej”. Meghan później powiedziała Oprah, że jej ojciec „zdradził” ją i „trudno się z nim pogodzić”.

Relacje stały się jeszcze bardziej napięte, gdy Markle nadal rozmawiał z reporterami i paparazzi. Jednak wraz z pogarszającym się stanem zdrowia Thomas powiedział, że obawia się, że nigdy nie spotka dwuletniego Archiego ani małej Lilibet, która urodziła się 4 czerwca. Przemawiając w swoim domu w Rosarito w Meksyku, 70 mil od rezydencji Sussexes w Los Angeles, powiedział: „Nie powinniśmy karać Lili za złe zachowanie Meghan i Harry'ego.

„Archie i Lili to małe dzieci. To nie polityka. Nie są pionkami. Nie są częścią gry. Są też członkami rodziny królewskiej i mają takie same prawa, jak wszyscy inni członkowie rodziny królewskiej. W wywiadzie pan Markle skrytykował również ogłoszenie księcia Harry'ego o nadchodzącym wydaniu jego wspomnień w 2022 roku.

Książka, opublikowana przez Penguin Random House, z zaliczką w wysokości 20 milionów dolarów, obejmie „wzloty i upadki, błędy, wnioski wyciągnięte z jego życia”, a także zeszłoroczny kryzys Megxit. Ale pan Markle zasugerował, że „po trzech sesjach z psychiatrami i Oprah Winfrey”, książę nie „będzie miał zbyt wiele do powiedzenia”.

W zeszłym miesiącu pan Markle zaatakował Harry'ego i jego córkę, nazywając ich "zimnymi" za odmowę spotkania się z nim - i mówiąc, że nawet "morderców z siekierą" odwiedza ich rodzina.

źródło: YouTube/60 Minutes Australia

O tym się mówi: Emerytura stażowa? Na czym polega i czy wejdzie w życie

Zerknij: Polacy mogą nie otrzymać przelewów z 500 plus! Wszystko przez plany pracowników ZUS-u. To poważna sprawa. O czym mowa