Jak przypomina portal "Goniec", Przemysław Czarnek należy do grona tych polityków, którzy budzą największe kontrowersje. Wiele mówi się nie tylko o jego własnych poglądach i pomysłach na zmiany w polskiej szkole, ale również o gronie osób, które mu doradzają i ich poglądach. W obliczu często dość skrajnych poglądów Czarnka, część opinii publicznej zastanawia się, jak na nie reagują jego najbliżsi.

Tak się poznali

O swojej małżonce szef resortu edukacji i nauki mówi niewiele. Co wiadomo o Katarzynie Czarnek? Małożonkowie mieli się poznać podczas wyjazdu zarobkowego do Włoch. Oboje wówczas studiowali. Choć pracowali w różnch miejscach, zdążyli wpaść sobie w oko i postanowili kontynuować znajomość po powrocie do kraju.

Przemysław Czarnek/YouTube @RMF24
Przemysław Czarnek/YouTube @RMF24
Przemysław Czarnek/YouTube @RMF24

Wzajemne zauroczenie z czasem przemieniło się w miłość. W jednym z wywiadów Przemysław Czarnek przyznał, że Katarzyna od razu wpadła mu w oko, choć jak sam przyznał było dość nieśmiały przez co znajomość rozwijała się bardzo powoli.

Kim jest żona Przemysława Czarnka

Żona ministra edukacji, Katarzyna Czarnek, związana jest zawodowo z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim. W 2019 roku żona ministra obroniła na lubelskiej uczelni doktorat z biologii. Na co dzień żona Przemysława Czarnka jest pracownikiem w Katedrze Ochrony Środowiska Instytutu Inżynierii Środowiska.

Para doczekała się dwójki dzieci, córki Julii i syna Mateusza. Cała rodzina mieszka w domu w oklicach Lublina. Czy żona Przemysława Czarnka podziela jego poglądy? Tego nie wiemy.

A wy, jak oceniacie działalność ministra edukacji?

To też może cię zainteresować: Premier Jarosław Kaczyński podjął niezwykle ważną decyzję w sprawie Mateusza Morawieckiego. Czy Donald Tusk będzie zadowolony z takiego posunięcia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Agata Kulesza znów dostała niespodziankę od losu! Aktorka nie mogła tego zwyczajnie przewidzieć. To, co ją czeka napawa naprawdę dużym smutkiem

O tym się mówi:Ukąszenie tego gatunku kleszcza może skończyć się bardzo poważnymi skutkami. Jak rozpoznać obrzeżka gołębiego