Jak wynika z ustaleń "Super Expressu", Jarosław Kaczyński zdecydował, że to premier Mateusz Morawiecki a nie on, stanie się główną twarzą walki o wygraną w kolejnych wyborach. Prezes Prawa i Sprawiedliwości nie ma wątpliwości, że Morawiecki dobrze poradzi sobie z powierzonym mu zadaniem i zapewni partii kolejne zwicięstwo w wyborach parlamentarnych. Spekuluje się, że te mogą odbyć się wcześniej niż planowano.

Jarosław Kaczyński pokłada ogromne nadzieje w Mateuszu Morawieckim

Ważny polityk obozu władzy w rozmowie z "Super Expressem" miał wskazać, że prezes Jarosław Kaczyński postawił przed Mateuszem Morawieckim niezwykle ważne zadanie. Zdaniem szefa PiS, obecny premier może poprawić wynik partii w starciu z opozycją pod wodzą Donalda Tuska. Dodał, że choć oficjalnie lekceważy się powrót Tuska, to wszyscy w obozie Zjednoczonej Prawicy mają świadomość, że jest to "waga ciężka".

Donald Tusk/YouTube @Janusz Jaskółka
Donald Tusk/YouTube @Janusz Jaskółka
Donald Tusk/YouTube @Janusz Jaskółka

Prezez chce postawić na Morawieckiego przede wszystkim dlatego, że do walki z Donaldem Tuskiem musi stanąć polityk, który nie jest utożsamiany z "wojowaniem z Unią" oraz będzie w stanie przekonać do siebie przynajmniej część wielkomiejskiego elektoratu.

"Super Express" wskazuje, że pomysł ten miał być omawiany w ścisłym kierownictwie Prawa i Sprawiedliwości w minioną środę. Kolejne rozmowy na ten temat mają się odbyć w czasie wyjazdowego spotkania PiS planowanego na piątek.

Mateusz Morawiecki/YouTube @Onet News
Mateusz Morawiecki/YouTube @Onet News
Mateusz Morawiecki/YouTube @Onet News

Poseł PiS Bolesław Piecha podkreśla, że szef rządu jest gotowy stanąć do walki z Donaldem Tuskiem. Politolog prof. Kazimierz Kik jest zdania, że w walce z Donaldem Tuskiem największym atutem PiS-u jest właśnie Morawiecki, który jest w stanie przkonać do siebie umiarkowany elektorat - ten sam, o który walczy szef Platformy Obywatelskiej.

Podzielacie te opinie?

To też może cię zainteresować: Rząd już planuje obostrzenia z powodu czwartej fali koronawirusa. Wariant Delta rozprzestrzenia się coraz bardziej po kraju. Czego się spodziewać

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Andrzej Dużyński nie kryje radości po rozwodzie. Z jego ust padły mocne słowa pod adresem Maryli Rodowicz. Co jej zarzucił

O tym się mówi: Czy życie w Polsce jest coraz droższe? Rachunki za czynsz, prąd i gaz mówią wszystko