Jak podaje portal "Super Express", latem wielu z nas szuka sposobu na ochronienie się przed komarami. Część sięga po specjalne środki, które niestety potrafią sporo kosztować. Na szczęście istenią proste domowe sposoby walki z komarami, są w pełni naturalne i do tego tanie.

Sposoby na komary

Nic nie psuje relaksu na świeżym powietrzu latem, jak kąsające komary. Dają się we znaki zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Na rynku nie brakuje preparatów, które mają odstraszać owady. Niestety wiele z nich jest droga, a do tego działa zwykle przez bardzo krótki czas. Do tego dochodzą kwestie związane z alergiami.

Na szczęście istnieje wiele domowych sposobów pozwalających ochronić się przed komarami. Są naturalne i bezpieczne zarówno dla dzieci, jak i osób starszych. Do tego dochodzi ich niska cena. Jednym z nietypowych środków zapewniających ochronę przed komarami jest cukier wanilinowy. Jak to działa?

Komar/YouTube @5 Sposobów Na...
Komar/YouTube @5 Sposobów Na...
Komar/YouTube @5 Sposobów Na...

Cukier wanilinowy na komary

Jednym z najprostszych domowych sposobów na odstraszenie komarów jest wykorzystanie cukru wanilinowego. Wystarczy połączyć go z wodą i nanieść na skórę. Komary wprost nie znoszą aromatu waniliowego. Równie dobrze sprawdzi się olejek waniliowy lub świeczka o tym zapachu.

Do zapachów, za którymi nie przpadają komary zaliczają się również aromat: mięty, lawendy, a także cytryny. Jeśli nie przepadamy za słodkim zapachem wanilii, możemy sięgnąć po woń nieco bardziej orzeźwiającą.

Komar/YouTube @Marek Skoczylas
Komar/YouTube @Marek Skoczylas
Komar/YouTube @Marek Skoczylas

A wy, jaki stosujecie sposób na komary?

To też może cię zainteresować: Duża grupa Polaków może otrzymać po 12 tysięcy złotych. Rząd ujawnia szczegóły nowego programu. O co chodzi i jakie warunki trzeba spełnić

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Czeka nas kolejny niespokojny pogodowo dzień. IMGW wydało ostrzeżenia. Może być naprawdę niebezpiecznie

O tym się mówi: Martyna Wojciechowska w końcu ujawniła kulisy rozstania z Przemysławem Kossakowskim. Ich małżeństwo skończyło się z dnia na dzień. Co się stało