Jak podaje portal "Goniec", Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek 16 lipca szereg ostrzeżeń, które swym zasięgiem obejmują praktycznie cały kraj. Musimy przygotować się na upały, gwałtowne burze i ulewne deszcze.

IMGW wydaje ostrzeżenia meteorologiczne

Alert pierwszego stopnia dotyczący wystąpienia burz i obejmuje przeważającą część kraju. Wyjątek stanowi zachodnia część województwa zachodnio-pomorskiego i północna część województwa pomorskiego, gdzie nie prognozuje się wystąpienia burz. W czasie burz może tu spaść nawet do 40 mm, a porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość do 90 km/h.

Drugi stopień zagrożenia zjawiskami burzowymi przewiduje się dla wschodniej częśći województwa kujawsko-pomorskiego, przeważającej części Podlasia oraz powiatów nowotarskiego, tatrzańskiego, limanowskiego, nowosądeckiego i gorlickiego w województwie małopolskim. W czasie burz może spaść nawet do 60 mm, a wiatr osiągnąć prędkość do 115 km/h.

IMGW wydało również ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem, które obowiązują dla województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, lubelskiego oraz wschodniej części Mazowsza i województwa świętokrzyskiego. Termometry mogą pokazać tu nawet 34 stopni Celsjusza.

Do najsilniejszych zjawisk może dojść do północno-wschodniej części Polski. Ciśnienie będzie stabilne. Niestety biomet będzie niekorzystny, co może wpływać na nienajlepsze samopoczucie. Niestety najbliższe dni nie przyniosą wszystkim ulgi. Znów prognozowane jest wydanie alertów pogodowych dotyczących upałów i burz. Śledźcie więc ostrzeżenia.

Z jaką pogodą przyszło się wam dziś mierzyć?

To też może cię zainteresować: W sieci zawrzało. Internauci nie mają wątpliwości, to ewidentny brak szacunku. Jak Kate została potraktowana przyjaciółkę Meghan Markle

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Duża grupa Polaków może otrzymać po 12 tysięcy złotych. Rząd ujawnia szczegóły nowego programu. O co chodzi i jakie warunki trzeba spełnić

O tym się mówi: Iwona Wieczorek zaginęła 11 lat temu! Śledztwo w sprawie nadal nie zostało zakończone. Czy światło dzienne ujrzą nowe fakty