Jeśli jednak śpisz wystarczająco dużo, ale nadal się nie wysypiasz, prawdopodobnie Twój sen jest źle zorganizowany. Poznaj pięć nawyków, które negatywnie wpływają na stan normalnego snu. Pozbądź się ich najszybciej, jak to jest możliwe.

1 Późna kolacja

Proces trawienia jest dość długi, więc nie powinieneś objadać się w nocy. Jeśli pójdziesz spać z pełnym żołądkiem, nie dostarczysz organizmowi dobrego snu. Nie jedz co najmniej 2 godziny przed snem.

2 Siedzenie przed ekranami

Plagą współczesnego społeczeństwa jest laptop, tablet lub smartfon przed snem. Światło ekranu niszczy hormon melatoninę, od którego zależy zdrowy sen i łatwe zasypianie. Przeczytaj książkę, jeśli nie możesz spać, ale trzymaj gadżety z dala.

3 Przestawianie budzika

Budząc się rano, zawsze chcesz przestawić alarm na później. Ale nie musisz tego robić - mylisz ciało. Twój cykl snu zostanie zakłócony i poczujesz się jeszcze bardziej zmęczony. Dlatego dodatkowe 5 minut snu może być dla Ciebie dużym błędem.

4 Brak nawyków

Kładziesz się spać raz o 21, a potem o pierwszej w nocy? Przez to organizm nie wykształcił nawyku. Musisz iść spać w tym samym czasie, wtedy proces zasypiania zostanie skrócony. Przynajmniej w dni powszednie musisz to zrobić, a raz lub dwa razy w tygodniu pozwól sobie trochę później położyć się spać.

5 Stresujące sytuacje

Jeśli nie odpoczywasz od emocji, prędzej czy później znajdziesz się w stanie stresu. Zmęczenie psychiczne wpływa na sen znacznie gorzej niż zmęczenie fizyczne. Odłącz się od negatywności, nie pozwól złym myślom rozpraszać cię przed snem. Pracuj nad swoimi emocjami, to jest najważniejsze.

Pozbycie się tych nawyków pomoże ci lepiej spać i czuć się bardziej wyspanym i wypoczętym rano.

Jak informował portal "Życie": NIESAMOWITA HISTORIA! NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TAKIEGO ZAKOŃCZENIA! OJCIEC I SYN PONOWNIE SPOTKALI SIĘ PO DWUDZIESTU CZTERECH LATACH ROZŁĄKI

Przypomnij sobie: BRAK UISZCZANIA OPŁATY ZA ABONAMENT RTV NIE UJDZIE JUŻ POLAKOM NA SUCHO! OGROMNE KARY CZEKAJĄ NA ZAPOMINALSKICH

Portal "Życie" pisał również: JASNOWIDZ KOLEJNY RAZ PRZEPOWIEDZIAŁ PRZYSZŁOŚĆ! JAK WEDŁUG KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO BĘDĄ WYGLĄDAĆ NAJBLIŻSZE LATA I CO ZMIENI SIĘ W SPOŁECZEŃSTWIE