Zmiany w emeryturach, które pojawia się na kontach seniorów w 2022 roku robią wrażenie. Jak podaje Fakt.pl emeryci, którzy aktualnie otrzymują 800 złotych świadczenia w przyszłym roku zyskają nawet 1,8 zł. Wszystko przez zmiany, które powoduje między innymi najnowszy plan odbudowy Polski. Dzięki kwocie wolnej od podatku, która wynosi 30 tys. złotych, aż 90 procent emerytów będzie miała szansę na dodatkowe pieniądze. Zmiany wejdą w życie w styczniu 2022 roku. Dodatkowo emerytów czeka także waloryzacja oraz tak zwana trzynastka.

Rewolucja w systemie emerytalnym w Polsce

Nowelizacja ustawy dotyczącej waloryzacji emerytur właśnie jest w trakcie realizacji. Do najważniejszych zmian, które ucieszą emerytów należy ta mówiąca o tym, że będzie można przejść na emeryturę w dowolnym momencie bez obaw o niższe świadczenie! Inaczej niż było do tej pory.

Emerytura/ screen YT
Emerytura/ screen YT
Emerytura/ screen YT

- Na emeryturę można przejść w każdym miesiącu, ale zdecydowanie najmniej korzystnym na składanie wniosków o emeryturę jest czerwiec. Wynika to ze schematu waloryzacji, zgodnie z którym w czerwcu, podstawa obliczania emerytury według nowych zasad, podlega jedynie waloryzacji rocznej. W każdym innym miesiącu podstawa obliczania emerytury jest dodatkowo waloryzowana kwartalnie - przypomina ZUS.

Nowelizacja ustawy wprowadza także zmianę dotyczącą sposobu wypłat świadczeń. Już od przyszłego roku wszystkie oświadczenia mają być realizowane wyłącznie przelewami elektronicznymi.

Pieniądze dla emerytów / Youtube @Czas to Pieniądz
Pieniądze dla emerytów / Youtube @Czas to Pieniądz

Jak informował portal "Życie": KRZYSZTOF JACKOWSKI NIE CHCE ANGAŻOWAĆ SIĘ W POSZUKIWANIA IWONY WIECZOREK. ZNANY JASNOWIDZ NIE BĘDZIE WSPÓŁPRACOWAĆ Z DETEKTYWEM RUTKOWSKIM

Portal "Życie" pisał również: KSIĘŻNA KATE MA POWODY DO WIELKIEGO WSTYDU? TO, CO NA WIZJI POWIEDZIAŁ CZŁONEK JEJ NAJBLIŻSZEJ RODZINY MOŻE WYWOŁAĆ ZAMIESZANIE NA BRYTYJSKIM DWORZE