Sezon komunijny trwa. Maj to miesiąc, w którym tysiące dzieci po raz pierwszy przyjmują ten sakrament. Zwykle jest to okazja do spotkań rodzinnych w szerszym gronie oraz świętowania.

W tym roku, choć trwa pandemia koronawirusa, uroczystości mogą odbywać się na świeżym powietrzu. Wielu rodziców decyduje się na organizację imprez w plenerze.

Pierwsza Komunia/Youtube @Jerzy Skuza
Pierwsza Komunia/Youtube @Jerzy Skuza

Operacja plastyczna za pieniądze z komunii

Dzieci przyjmujące pierwszą komunię zawsze mogą liczyć na prezenty od najbliższych. Mogą to być różnego rodzaju przedmioty, od biżuterii, przez przydatne książki i pamiątki, po rowery czy komputery. Wielu bliskich decyduje się również na wręczanie gotówki w kopertach.

Portal Lelum zauważa, że pieniądze z komunii często nie trafiają do dzieci, które miały zostać obdarowane. Tym razem ma się stać inaczej – mama Klaudii zaplanowała, że choć dziewczynka nie zobaczy gotówki, to zostanie ona przeznaczona na konkretny cel.

Kobieta zamierza wydać pieniądze, która dostała jej córka, na operację plastyczną – zamierza wykonać jej korektę odstających uszu.

Pierwsza Komunia/Youtube @Józef Ledziński
Pierwsza Komunia/Youtube @Józef Ledziński

Pomysł Anity jest dyskusyjny. Gdy opowiedziała o nim siostrze męża, spotkała się z emocjonalną reakcją – ta zaczęła przekonywać ją, że taką operację powinno przeprowadzać się po 12 roku życia, a teraz to „psucie dziecka”. Podobnie sądzi reszta rodziny, w tym mąż kobiety.

Anita przyznaje jednak, że jej zdaniem to dobry pomysł – sama kiedyś miała odstające uszy i była wyśmiewana przez rówieśników, a teraz chce tego oszczędzić Klaudii.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: DZIESIĘCIOLATEK NAPISAŁ DO RODZICÓW PORAŻAJĄCY LIST. CHŁOPIEC UCIEKŁ Z DOMU I TRAFIŁ PROSTO NA POLICJĘ. FUNKCJONARIUSZE ZAREAGOWALI NATYCHMIAST

O tym się mówi w Polsce: NOWY POLSKI ŁAD WPŁYNIE NA WYSOKOŚĆ PENSJI POLAKÓW? CZĘŚĆ Z NAS ZYSKA, A DUŻA CZĘŚĆ MUSI LICZYĆ SIĘ ZE STRATĄ. WIADOMO, KOGO DOTKNIE TO NAJBARDZIEJ

O tym się mówi na świecie: NIEBYWALE SMUTNE DONIESIENIA MEDIÓW NA TEMAT KSIĘŻNEJ KATE. ŻONA NASTĘPCY TRONU WIELKIEJ BRYTANII MA POWAŻNE PROBLEMY ZDROWOTNE? JEJ STAN NIEPOKOI

Z życia gwiazd: „KRÓLOWA ŻYCIA” WYPRAWIŁA SWOJEJ CÓRCE BAJKOWĄ KOMUNIĘ. AŻ TRUDNO UWIERZYĆ, CZYM DZIEWCZYNKA POJECHAŁA DO KOŚCIOŁA. WIELU UZNAŁO TO PRZESADĘ