Maj to miesiąc, w którym w sporej części naszego kraju odbywają się Pierwsze Komunie Święte. Rodzice doskonale wiedzą, że przyjęcie przez dzieci tego sakramentu jest dość kosztowne. Trzeba bowiem zakupić niezbędne akcesoria i ubranie. Jednak parafianie ze Skórzewa, pod Poznaniem mocno zszokowali się kiedy dowiedzieli się, ile będzie kosztować przyjęcie sakramentu przez ich dzieci!

Rodzice są oburzeni!

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal o2 dzieci, które przystępują do sakramentu w parafii w Skórzewie muszą uczestniczyć w 10 mszach. Koszt jednej wynosi 200 zł, a więc łatwo policzyć, że rodzice muszą wydać 2 tysiące złotych na udział dziecka w nabożeństwach.

Jednak okazuje się, że to nie koniec wydatków. Organista kosztuje bowiem 1000 złotych, a kolejne 3 tysiące wynosi koszt dekoracji kościoła. Ksiądz parafii w Skórzewie dodał jeszcze, że należą się prezenty dla parafii. Jednym z nich miał być dębowy krzyż, którego cena wynosi 11 tysięcy złotych. Oprócz krzyża proboszcz zażyczył sobie jeszcze figurę Chrystusa za 1600 złotych oraz krzyż, który zawiśnie nad tabernakulum, a będzie on kosztować 4,5 tysiąca złotych.

Ksiądz zaprzecza!

Warto zaznaczyć, że do Pierwszej Komunii Świętej we wspomnianej parafii przystąpi niebawem 175 dzieci, to koszt zorganizowania nabożeństwa, w czasie którego dzieci przyjmą sakrament wynosi 17 tysięcy złotych, bowiem każdy z rodziców zobowiązany jest do wniesienia opłaty w kwocie 100 zł. Sam proboszcz parafii twierdzi jednak, że on nie prosi o żadne wpłaty, a wspomniane koszty w kwocie 17 tysięcy złotych są wyliczeniami poczynionymi przez rodziców pierwszokomunijnych dzieci.

- To są wewnętrzne wyliczenia, które sporządziły trójki klasowe. To rodzice zrobili taki bilans. Wbrew opiniom to nie są wskazania proboszcza. My o nic nie prosiliśmy – zaznacza ksiądz Marek Niemir.

Rodzice nie kryją jednak swojego oburzenia. Warto zaznaczyć, że oprócz składki, która ma zostać przeznaczona dla kościoła, rodzice muszą jeszcze zapłacić za ubranie dziecka, a także zorganizować przyjęcie dla rodziny. Koszty są więc niemałe.

Pierwsza Komunia Święta / YouTube:   studiovideolukasik
Pierwsza Komunia Święta / YouTube: studiovideolukasik

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KIEDY BĘDZIEMY MOGLI W PEŁNI ZAPOMNIEĆ O PANDEMII KORONAWIRUSA? GŁOS W TEJ SPRAWIE ZABRAŁ PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI

O tym się mówi w Polsce: POLACY MAJĄ SZANSĘ NA WIĘKSZE PIENIĄDZE. JUŻ ZA KILKA DNI RZĄD PRZEDSTAWI NOWĄ ODSŁONĘ POPULARNEGO ŚWIADCZENIA. O CZYM MOWA

O tym się mówi na świecie: CZY TO KONIEC MAŁŻEŃSTWA KSIĘCIA HARRY’EGO I MEGHAN MARKLE? ZASKAKUJĄCE SŁOWA Z UST BLISKIEJ OSOBY. JEJ PRZEPOWIEDNIE JAK DOTYCHCZAS SIĘ SPRAWDZAŁY

Z życia gwiazd: TESTAMENT KRZYSZTOFA KRAWCZYKA MOCNO ZASKAKUJE. SYN ARTYSTY WYZNAŁ CAŁĄ PRAWDĘ. INTERNAUCI NIE MOGĄ W TO UWIERZYĆ