Na świecie otyłość olbrzymia jako problem zatacza coraz szersze kręgi i dotyka coraz młodszych osób. Ponadprzeciętna waga to nie tylko problem estetyczny wizerunkowy, ale przede wszystkim potężne niebezpieczeństwo dla zdrowia, a nawet życia.

Pewna 14-latka ważyła dokładnie 195 kilogramów. Dayana Camacho wiedziała, że jeśli nie porzuci niezdrowego odżywiania i kompletnego braku ruchu to może się to dla niej skończyć tragicznie. Powiedziała dość i postanowiła zrzucić ogromną nadwagę. Czy się udało?

14-latka ważyła blisko 200 kilogramów! Dziewczyna postanowiła ratować swoje zdrowie i życie. Zaczęła intensywnie zrzucać nadprogramowe kilogramy!

Niestety, Dayana zaczęła odczuwać coraz mocniej poważne problemy zdrowotne. Pojawiły się dolegliwości ze strony serca i oddychania. Nastolatka nie mogła wykonywać nawet podstawowych życiowych czynności. Bez pomocy członków rodziny nie była w stanie zrobić nic. Stało się jasne, że jeśli nie zacznie gubić kilogramów może dojść do najgorszego.

Mama 14-latki postanowiła poprosić o pomoc bariatrę, czyli specjalistę od chirurgicznego leczenia otyłości. Dayana zaczęła wprowadzać zdrową dietę i zwiększyła aktywność fizyczną. Później przeszła zabieg zmniejszenia żołądka.

Dziewczyna zaczęła tez korzystać z pomocy dietetyka i psychologa, co pomogło jej uporać się z problemami zajadania stresu. Deyana skrupulatnie podeszła do zaleceń lekarskich i co się okazało? Po kilkunastu miesiącach jej waga zaczęła wskazywać 90 kilogramów.

Jak informuje serwis Goniec, niesamowita przemiana nastolatki została udokumentowana przez media w Meksyku, z którego dziewczyna pochodzi. Dziennikarze odwiedzili ją po 1,5 roku od rozpoczęcia odchudzania. Wówczas miała za sobą 105 zrzuconych kilogramów.

Nastolatka podkreślała, że jest dumna z samej siebie i tego, co udało się jej osiągnąć. Dziś nie może uwierzyć, jak mogła doprowadzić do tak wielkiej nadwagi i cieszy się ze swojej wielkiej determinacji. To świetny przykład dla wielu zmagających się z nadwagą nastolatków.

Jak informował portal "Życie": NIEPRAWDOPODOBNA SYTUACJA PODCZAS OSTATNIEJ DROGI PEWNEGO MĘŻCZYZNY. CEREMONIA ZOSTAŁA NAGLE PRZERWANA. CO TAM SIĘ WYDARZYŁO

Przypomnij sobie: NIEZNANE DOTYCHCZAS FAKTY DOTYCZĄCE DANUTY HOLECKIEJ WŁAŚNIE UJRZAŁY ŚWIATŁO DZIENNE. DZIENNIKARKA PRZESZŁA NAPRAWDĘ CIĘŻKI OKRES W ŻYCIU

Portal "Życie" pisał również: WAŻNA INFORMACJA DLA TURYSTÓW. CZY PRZED WYJAZDEM NA WAKACJE TRZEBA ZAOPATRZYĆ SIĘ W „PASZPORT SZCZEPIONKOWY”? WYCIEKŁY NOWE INFORMACJE

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: SPORE ZMIANY W PIOSENCE RAFAŁA BRZOZOWSKIEGO, KTÓRĄ MA ZAPREZENTOWAĆ NA TEGOROCZNYM KONKURSIE EUROWIZJI! CZEMU ARTYSTA ZDECYDOWAŁ SIĘ NA TAKI KROK