Konkurs zorganizowany przez przedszkole publiczne w Górznie stal się chyba najpopularniejszym konkursem ekologicznym w Polsce. Jak przystało na typowy konkurs dla przedszkolaków, jego celem było promowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci. W ramach konkursu podopieczni górznieńskiego przedszkola musieli przygotować stroje, które stworzone zostały z odpadów. 22 kwietnia dzieci prezentowały swoje prace konkursowe podczas pokazu mody. Po pokazie odbyło się głosowanie na najpiękniejszy projekt. Zdjęcia z imprezy trafiły na przedszkolnego Facebooka.

Przedszkole. Źródło: Youtube Niepubliczne Przedszkole Integracyjne i Żłobek „Osinkowo”
Przedszkole. Źródło: Youtube Niepubliczne Przedszkole Integracyjne i Żłobek „Osinkowo”

Zasady konkursu były jasne. Ten strój, który do 30 kwietnia zbierze największą liczbę polubień, wygra. Niestety rywalizacja nabrała takiego obrotu, ze konkurs musiał zostać przerwany. Co się stało?

Jak się okazało rodzice postanowili wesprzeć swoje dzieci w walce o pierwsze miejsce. Nie wszyscy chcieli wygrać konkurs fair. Niektórzy z rodziców zdecydowali się na… zakup likeów!

Zachowanie rodziców zaniepokoiło dyrektor placówki Monikę Błażejczyk, która w rozmowie z portalem egarwolin.pl, że zachowanie rodziców nią wstrząsnęło. Okazuje się, że rodzice nie liczyli na nagrodę materialną, bo jej suma wynosi 30 złotych a na sam fakt zwycięstwa.

-Nie mieliśmy patrona honorowego konkursu i nie mieliśmy sponsorów. Celem konkursu była edukacja i świetna zabawa i to się udało - powiedziała dyrektorka portalowi.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: TO JUŻ KOLEJNA PODBRAMKOWA SYTUACJA W DZIEŃ DOBRY TVN! WIDZOWIE POPULARNEGO PROGRAMU ŚNIADANIOWEGO NIE KRYLI ROZCZAROWANIA

O tym się mówi w Polsce: KRYSTYNA PAWŁOWICZ NICZYM LWICA BRONI OJCA TADEUSZA RYDZYKA. BYŁA POSŁANKA PIS NIE ZOSTAWIA SUCHEJ NITKI NA PRZECIWNIKACH ZAKONNIKA. O CO POSZŁO

O tym się mówi na świecie: KSIĄŻĘ KAROL ZAPROWADZI PORZĄDEK W RODZINIE KRÓLEWSKIEJ. OD TERAZ ROYALSI BĘDĄ MUSIELI CHODZIĆ DO PRACY. DOSTANIE SIĘ TEŻ MEGHAN I HARRY’EMU