Najnowszy opublikowany wpis w mediach społecznościowych Joanny Racewicz chwyta za serce. Dziennikarka celebruje kolejne urodziny męża bez jego obecności i wspomina tragedię, w której go pożegnała.“Smoleńsk to zamknięty rozdział. Nie będzie ciągu dalszego” - w tych poruszających słowach kończy smutną wypowiedź. Co takiego powiedziała jeszcze?

Tydzień temu, 10 kwietnia 2021 roku minęła już jedenasta rocznica od jednej z najgłośniejszych i najbardziej nieprawdopodobnych tragedii w Polsce. Katastrofa lotnicza w Smoleńsku, w której zginął ówczesny prezydent Lech Kaczyński, jego żona, a także 94 pozostałych pasażerów wstrząsnęła wszystkimi.

Wśród ofiar znajdował się także mąż dziennikarki, Joanny Racewicz porucznik Biura Ochrony Rządu - Paweł Janeczek. Wczoraj skończyłby 48 lat.

Poruszające słowa Joanny Racewicz

Z okazji urodzin męża dziennikarka postanowiła wspomnieć ten ciężki czas, jakim był dla niej kwiecień 2010 roku.

- 11 lat temu też był piątek. Niecały tydzień wcześniej zatrzymał się świat. (…) Łagodny poranek, który nie miał ciągu dalszego. (…) Zdjęcia pokazywane przez śledczych, pełne błota i rozpaczy, zapach paliwa, chłód sal z metalowymi podestami, dziesiątki obrączek, butów, resztki dawnych istnień. (...) Odurzający zapach świec i szloch, którego nie sposób było uwięzić w gardle. - pisała dziennikarka.