Jan Paweł II to wyjątkowa postać zarówno dla Polaków, jak i katolików z całego świata. W czasie swojej duszpasterskiej posługi zasłynął jako ten, który szanuje każdego człowieka, bez względu na rasę, płeć, czy wyznanie. Nic dziwnego, że dla wielu jest wzorem dobroci i miłości, jaką powinniśmy darzyć bliźniego.

Jak Lech Wałęsa zareagował na odejście Jana Pawła II?

O życiu polskiego papieża wiadomo naprawdę wiele. Nie były tajemnicą zarówno jego działania duszpasterskie, jak i prywatne pasje. Powszechnie wiadomo, że Jan Paweł II uwielbiam górskie wędrówki i piłkę nożną.

Interesował się także teatrem i poezją, która stanowiła dla niego szczególną wartość. Oprócz tego, nie była mu także obca filozofia. Dodatkowo, uwielbiał także spotkania z ludźmi i rozmowy z nimi. To między innymi dzięki temu, zyskał sympatię tak wielu osób.

Jan Paweł II. Źródło: Youtube Zjawiska Niewyjaśnione
Jan Paweł II. Źródło: Youtube Zjawiska Niewyjaśnione

Śmierć Jana Pawła II wstrząsnęła całym światem, a w Polsce wprowadzono nawet żałobę narodową. Jak na odejście papieża Polaka zareagował Lech Wałęsa?

Żona byłego prezydenta zdradził wszystkie szczegóły

Jan Paweł II i Lech Wałęsa dość dobrze się znali. Papież często spotykał się z Lechem Wałęsą i rozmawiał na temat Polski.

Obydwoje odegrali kluczową rolę w czasach działań „Solidarności”, a były prezydent do dziś uważa, że to właśnie Ojciec Święty przyczynił się w ogromnej mierze do obalenia systemu komunistycznego w Polsce.

Z książki Danuty Wałęsy "Danuta Wałęsa. Marzenia i tajemnice", możemy dowiedzieć się, jak Lech Wałęsa zareagował na śmierć Jana Pawła II. W końcu papież był mu bardzo bliski.

Jan Paweł II. Źródło: Youtube InstytutDialoguJP2
Jan Paweł II. Źródło: Youtube InstytutDialoguJP2

Tym razem były prezydent nie pokazał żadnych emocji. Przed pójściem spać poinformował jedynie żonę o śmierci Jana Pawła II i nie powiedział nic więcej.

Mąż przeżywa różne rzeczy na swój sposób, nie uwidaczniając swoich emocji.

Lech Wałęsa/ YouTube @Super Express
Lech Wałęsa/ YouTube @Super Express

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO