„Wiadomości” TVP, kiedyś uznawane za rzetelne źródło informacji, obecnie dość mocno się zmieniły. Nie brak opinii, że podawane przez stację informacje są nie tylko często wybiórcze, ale i zmanipulowane.

Internauci już od jakiegoś czasu jawnie żartują z programu informacyjnego oraz – a może nawet głównie – z pasków, które pokazują się na ekranie. W końcu jeden z obserwatorów przeanalizował paski z „Wiadomości”.

"Wiadomości" TVP. Źródło: Youtube Piękne Polskie Dziennikarki i Prezenterki TV
"Wiadomości" TVP. Źródło: Youtube Piękne Polskie Dziennikarki i Prezenterki TV

Portal Goniec podaje, że pewien internauta zauważył, że przez ostatnie 2 lata w „Wiadomościach” aż 16 razy pojawił się pasek „Polska bezpieczna jak nigdy w historii”.

Cała prawda o paskach „Wiadomości”

Zdaniem komentujących praca paskowego w TVP jest bardzo kreatywna – pozwala sobie na coraz więcej, a internauci twierdzą, że z niektórymi tytułami pasków zupełnie „odleciał”.

Paski w TVP są szeroko komentowane i często stanowią obiekt żartu – wszystko ze względu na coraz odważniejsze treści. Wiele z nich zostaje z nami na dłużej, staje się popularnymi żartami.

Według mediów zarobki części ekipy TVP wynoszą aż 9 tys. złotych na rękę. Tym bardziej dziwi, że zdarza im się działać według utartych schematów – co wykazał internauta.

"Wiadomości" TVP. Źródło: Youtube dobrefilmy
"Wiadomości" TVP. Źródło: Youtube dobrefilmy

W czasie od czerwca 2019 roku do marca 2021 roku szesnaście razy użyto paska „Polska bezpieczna jak nigdy w historii” – w różnych kontekstach, jako poparcie działań obecnego rządu.

To jeszcze nie wszystko. Z podobną częstotliwością widywaliśmy pasek „Inwestycje ratują polską gospodarkę”. Tak samo zdjęcie martwej ryby na wodzie – policzono, że wykorzystano je aż 24 razy w różnych materiałach, w ostatnim czasie do informacji o awarii „Czajki”.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: BARDZO WAŻNA INFORMACJA! SANEPID ZADECYDOWAŁ O WYCOFANIU ZE SKLEPÓW PRODUKTÓW ZNANEJ MARKI. JEGO SPOŻYCIE MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNE DLA ZDROWIA

O tym się mówi w Polsce: TAK ŹLE NIE BYŁO OD POCZĄTKU PANDEMII! SZPITALE NIE RADZĄ SOBIE Z OGROMEM PACJENTÓW. RATOWANIE LUDZKIEGO ŻYCIA NIGDY NIE BYŁO TAK TRUDNE

O tym się mówi na świecie: NA TAKĄ WIADOMOŚĆ BRYTYJCZYCY CZEKALI JUŻ OD DŁUGIEGO CZASU! CZY TO KONIEC KONFLIKTU POMIĘDZY KSIĘCIEM WILLIAMEM I KSIĘCIEM HARRYM

Z życia gwiazd: RAFAŁ I MARCIN MROCZKOWIE TO NAJPOPULARNIEJSI POLSCY BLIŹNIACY. JAK BRACIA MROCZEK WYGLĄDALI KIEDYŚ? ICH ZDJĘCIE Z DZIECIŃSTWA TO DOPIERO HIT