Od lekko poniżej 60 złotych aż do ponad stu złotych – tak duże różnice w cenach można znaleźć w sklepach w Polsce za podstawowe produkty potrzebne do przygotowania tradycyjnych świąt wielkanocnych. Serwis „Fakt” postanowił sprawdzić, gdzie jest najtaniej i jak nie przepłacać na świątecznych zakupach.

Dziennik przekonuje, że takie produkty jak biała kiełbasa, majonez, żurek, chrzan, szynka wędzona kupimy najtaniej w dyskontach. Jednak jakie ceny obowiązują w większych marketach?

Gdzie zapłacimy najmniej za zakupy na Wielkanoc? Nie warto przepłacać za żywność na święta

„Fakt” przypomina, że w dobie pandemii lepiej nie uprawiać tzw. „zakupowej turystyki” i narażać siebie i innych na możliwe zakażenie. Dziennikarze dziennika postanowili samodzielnie sprawdzić, gdzie wydamy najmniej, kupując podstawowe produkty spożywane podczas Wielkanocy. Mowa o takich artykułach jak jajka, majonez, biała kiełbasa, chrzan, żurek, a także mąka, cukier i masło, które przydadzą się do ciast.

Okazuje się najtaniej jajka do święconki kupimy w Auchan i Carrefour – za 10 sztuk damy mniej niż 4,30 złotych. Standardowo w sklepach kosztują około 5 złotych.

Najtańsza biała kiełbasa dostepna jest w Netto – 7,98 złotych za kilogram. Tu również najmniej zapłacimy za 0,5-litrową butelkę żurku – 1,49 złotych za sztukę.

Ceny chrzanu wahają się od 1,60 do 3,10 złotych za słoik o wadze 180-200 g.

Gdzie najtaniej kupimy masło? Warto udać się do Społem – tu koszt kostki to 3,96 zł. W przypadku szynki na cenę ma przełożenie jej jakość – zatem można kupić ją za 6-9 złotych aż do 30 zł za kilogram.

Gdzie najtaniej kupimy schab bez kości na świąteczny obiad? W Lidlu – 8,99 złotych za kilogram.

Mąka i cukier to również potrzebne podczas świąt produkty – za tę pierwszą najmniej zapłacimy w Lidlu – 1,49 złotych. Kilogram cukru to w większości sklepów koszt około 2,49 złotych.

Okazuje się, że najmniej za świąteczne zakupy wydamy w Lidlu i Biedronce. Najdrożej natomiast jest w Społem – tui trzeba zapłacić nierzadko dwa razy więcej niż w dyskontach.

Wielkanoc/Youtube @ursynow.tv
Wielkanoc/Youtube @ursynow.tv
Wielkanoc/Youtube @ursynow.tv

Jak informował portal "Życie": JAROSŁAW KACZYŃSKI PONAD 20 LAT TEMU MIAŁ INNE ZDANIE O RADIU MARYJA. WYCIEKŁY SŁOWA PREZESA PIS O ROZGŁOŚNI OJCA RYDZYKA. AZ TRUDNO UWIERZYĆ

Przypomnij sobie: KATARZYNA CICHOPEK MA SZANSE NA ROZWÓJ KARIERY W TVP? MEDIA MÓWIĄ O TYM, ŻE OTRZYMA NOWY WŁASNY PROGRAM! FANI AKTORKI MAJĄ POWODY DO RADOŚCI

Portal "Życie" pisał również: WAŻNA INFORMACJA DLA WSZYSTKICH SENIORÓW. CZY CZTERNASTA EMERYTURA ZOSTANIE WYPŁACONA JEDNORAZOWO? WSZYSTKO NA TO WSKAZUJE, JEST OFICJALNY KOMUNIKAT

Pisaliśmy również o: DODA PO RAZ KOLEJNY WPRAWIŁA INTERNAUTÓW W OSŁUPIENIE. DOŁĄCZA DO DRUŻYNY EDYTY GÓRNIAK. JEJ OSTATNI WPIS WYWOŁAŁ OGROMNE EMOCJE