Niebywale smutne wieści dotyczące byłego prezydenta właśnie pojawiły się w sieci. Polityk wraz z rodziną pogrążony w smutku i żałobie, pożegnali jedną z najbliższych im osób. Internauci mocno ich wspierają i przesyłają wyrazy współczucia... O kim mowa?

Były prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama właśnie pożegnał swoją babcię. Sarah Onyango Obama odeszła w wieku 99 lat – kobieta zmarła po kilku dniach złego samopoczucia. Przyczyną nie była jednak choroba czy zakażenie koronawirusem.

Wniosła wiele dobra dla narodu!

Sarah Onyango Obama mieszkała w Kenii. Kobieta była rozpoznawalna przez tamtejszą społeczność dzięki swojej dobroczynności na długo przed objęciem stanowiska prezydenckiego przez jej wnuka w USA.

Kobieta zasłużyła się dla narodu przez szeroką działalność charytatywną w Afryce – przez wiele lat przynosiła dzieciom w pobliskiej szkole żywność, którą sama zrobiła, a także prowadziła fundację pomagającą sierotom i dziewczynkom.

Babcia Baracka Obamy była zaangażowana jeszcze w wiele innych inicjatyw społecznych, a kiedy jej wnuk starał się o stanowisko głowy państwa, z całych sił broniła go podczas kampanii prezydenckiej.

Wówczas zarzucano Obamie, że nie powinien być prezydentem USA, ponieważ nie urodził się w Stanach Zjednoczonych. Babcia przyszłego prezydenta jednak wspierała go, jak tylko mogła.

O jej odejściu poinformował sam prezydent Kenii, Uhuru Kenyatta.

Barack Obama/ screen yt