Profesjonaliści zdradzili tajniki właściwej pielęgnacji roślin. Dzięki nim kwiaty będą kwitły w zawrotnym tempie i cieszyły oko właściciela.

Woda jest źródłem życia

Kwiaty, tak jak wszystko inne na naszej planecie, są uzależnione od wody. Niektóre w większym, inne w mniejszym stopniu. Wynika to z warunków klimatycznych. Dlatego każdą roślinę należy podlewać w zależności od potrzeb.

Glukoza

Nie tylko ludzie otrzymują energię od cukru. Glukoza może wpływać na ważne procesy metaboliczne roślin domowych. Aby zapobiec pleśni, lepiej dodać do gleby więcej dodatków mikrobiologicznych. Wtedy kwiaty staną się wspanialsze i będą rosły szybciej.

Olej rycynowy

Niewiele osób wie, że olej rycynowy jest niezastąpionym narzędziem do poprawy odporności roślin. Wystarczy wymieszać łyżeczkę oleju rycynowego z litrem wody. Dzięki tej mieszance rośliny będą rosnąć w zawrotnym tempie.

Popiół drzewny

W celach profilaktycznych może być stosowany raz w miesiącu. 100-150 gramów należy rozcieńczyć w wiadrze z wodą.

Obierki owocowe

Skórki od banana, czy cytrusów są idealną pożywką dla roślin. Od czasu do czasu można resztki skórki wysuszyć, zmielić na proszek, dodać do wody i podlać nią kwiaty.

Transfer

Wiosną czas przesadzić kwiaty, aby rozwinął się ich system korzeniowy. Ponadto świeża gleba zawiera więcej składników odżywczych stymulujących wzrost.