Najnowsze informacje dotyczące koronawirusa właśnie ujrzały światło dzienne. Polacy od pewnego czasu zastanawiają się, czy zostanie wprowadzona godzina policyjna. Minister zdrowia, Adam Niedzielski przerwał milczenie i stanowczo odpowiedział. Polacy zaczynają się poważnie niepokoić... Czy to oznacza, że w Wielkanoc nie będzie można spotkać się z rodziną?

Trwająca od ponad roku pandemia groźnego koronawirusa właśnie zbiera swoje największe żniwo. Polska aktualnie znajduje się w przerażającej sytuacji, a liczba zakażeń wzrasta z dnia na dzień bijąc kolejne rekordy zachorowań czy śmierci.

Od jakiegoś czasu pojawiają się spekulacje dotyczące wprowadzenia stanu nadzwyczajnego oraz godziny policyjnej, tak jak obowiązuje to w wielu krajach. Minister postanowił odpowiedzieć.

Adam Niedzielski jasno odpowiada

Jak wynika ze słów ministra zdrowia, ten scenariusz jest brany pod uwagę, a decydującym będzie najbliższy tydzień, jeżeli zachorowania wzrosną - prawdopodobnie zostanie wprowadzony stan nadzwyczajny i godzina policyjna.

- Stan jest krytyczny, bierzemy wszystkie scenariusze pod uwagę - i te optymistyczne, ale przede wszystkim te pesymistyczne. Wszyscy powinniśmy zdawać sobie sprawę, patrząc i na statystki, i na regulacje, że to już nie jest ten czas, kiedy trzeba sobie udowadniać, jak obejść regulacje, bo to jest narażanie bezpieczeństwa siebie i najbliższych - skwitował minister.