Najnowsze, niepokojące informacje dotyczące koronawirusa. W jednym z klasztorów kilkoro duchownych otrzymało właśnie pozytywne wyniki testów na koronawirusa. W związku z tym wydano specjalne oświadczenie. Klasztor będzie zamknięty na czas Świąt Wielkanocnych. Wierni są zaniepokojeni i zasmuceni tą sytuacją...

Jak wiadomo, właśnie znajdujemy się w najtrudniejszym jak dotychczas czasie, kiedy to koronawirus zbiera największe żniwo. Liczba zakażonych osób z dnia na dzień dynamicznie wzrasta, a kolejne placówki zostają zamknięte z powodu licznych zachorowań osób w nich pracujących.

Podobna sytuacja wydarzyła się właśnie w klasztorze dominikanów w Lublinie.

Kościół zamknięty na czas Wielkanocy

Właśnie w mediach społecznościowych zakonu pojawiła się informacja, że kilkoro z zakonników zachorowało na COVID-19. W związku z tym klasztor zostanie zamknięty aż do 5 kwietnia.

Kilku braci w naszej wspólnocie przechodzi zakażenie w związku z tym, Klasztor został objęty kwarantanną do 5 kwietnia. W tym czasie klasztor (w tym krużganki i muzeum) pozostaną zamknięte. Nie będzie także możliwości spotkania się z braćmi z naszej wspólnoty brzmi komunikat.

Jak wynika z dalszej części komunikatu, ryzyko zakażenia się od duchownych istnieje od niedzieli 21 marca. Wydano zatem apel do wszystkich osób, które od tej daty miały styczność z zakonnikami, aby zgłosiły się do sanepidu. Numer telefonu: 222 500 115.

Kościół/ pixabay.com