Ważna informacja dla wszystkich chrześcijan. Dziś jest Niedziela Palmowa, która jednocześnie jest także niedzielą handlową. Czy obrzędy odbywają się w tradycyjny sposób, czy może nieco je zmieniono z uwagi na pandemiczną rzeczywistość? Wierni nie mają łatwo celebrować Wielkanocy już drugi rok z rzędu...

Jak wiadomo, sytuacja na świecie, z jaką przyszło nam się mierzyć jest niezwykle trudna. To już drugie Święta Wielkanocne, których wierni nie mogą obchodzić w tradycyjny sposób. Rok temu wszystkie obrzędy zostały odwołane - a jak zatem będzie teraz, z uwagi na zaostrzenie obostrzeń oraz rekordy zachorowań?

Polacy mogą obchodzić Wielkanoc

Tegoroczna Wielkanoc nieco odbiega od tej z zeszłego roku. Polacy będą mogli celebrować to ważne, chrześcijańskie święto, lecz z zachowaniem rygoru sanitarnego, który - jak wiadomo – polega na zachowaniu odpowiedniej liczby osób w Kościele i zachowaniu bezpiecznego odstępu.

Dziś, w Niedzielę Palmową w zdecydowanej większości Kościołów odbędzie się święcenie palemek, jednak jest to kwestia, która ustalana jest indywidualnie w każdej parafii.
Ponadto, 28 marca 2021 to także niedziela handlowa – Polacy mogą dziś bez problemu zrobić zakupy w wielkopowierzchniowych sklepach. Następna taka niedziela będzie dopiero za niecały miesiąc, 25 kwietnia.