Przykra wiadomość właśnie pojawiła się w mediach społecznościowych Mateusza Morawieckiego. Premier pogrążony w smutku i żałobie. Właśnie pożegnał jedną z bliskich mu osób... O kim mowa? Internauci składają wyrazy współczucia i nie dowierzają.

Politycy i inne znane osobistości często poprzez media społecznościowe informują Internautów, a zarazem żegnają osoby, które wiele dla nich znaczyły, a których nie ma już pośród nas.

Wczoraj Mateusz Morawiecki na swoim oficjalnym profilu na Facebooku zamieścił poruszający wpis, w który wiele osób nie może uwierzyć.

Mateusz Morawiecki pogrążony w żałobie

Premier poinformował, że brał udział w uroczystościach pogrzebowych Jana Jerzmańskiego, prawnika, który należał do Towarzystwa Naukowego Prawa Ochrony Środowiska we Wrocławiu, a także Komisji Nauk Prawnych i Ekonomicznych PAN. Ponadto Jerzmański był autorem wielu analiz prawnych. Mateusz Morawiecki podkreślił, że Jerzmańscy wiele znaczyli dla jego rodziny w latach osiemdziesiątych.

- Pożegnałem dziś Jana Jerzmańskiego. Mieszkanie Igi i Jana Jerzmańskich przy ul. Kwiskiej we Wrocławiu było azylem dla mego Świętej Pamięci Ojca, który ukrywał się przed esbecją w latach 80. - napisał premier.

Jan Jerzmański zmarł 21 marca 2021 roku w wieku 65 lat. Mężczyzna przegrał walkę z chorobą.