Najnowsze informacje dotyczące szczepionek przeciwko koronawirusowi właśnie ujrzały światło dzienne. Czy wreszcie skończą się problemy z brakiem szczepionek w Polsce? Wszystko na to wskazuje! Ważny komunikat ministra w tej sprawie – co takiego powiedział?

Temat szczepionek w Polsce jest na świeczniku już od wielu miesięcy. Od samego początku pojawienia się informacji o tym, że zaczynają się szczepienia Polacy z przymrużeniem oka rozmyślali, że na swoją kolej zapewne trochę poczekają...

Te żartobliwe podejście do tematu nie było bezpodstawne, ponieważ w przychodniach nieustannie brakowało szczepionek. Okazuje się, że prawdopodobnie niebawem ten problem zostanie rozwiązany.

Miliony dawek szczepionek niebawem dotrą do Polski?

Jak wynika ze słów Michała Dworczyka, szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w kwietniu do Polski dotrze siedem milionów dawek szczepionki, a w kolejnych miesiącach będą to jeszcze większe dostawy. W związku z tym szacuje, że są szanse na zaszczepienie wszystkich chętnych Polaków do jesieni.

- Mamy wystarczającą liczbę zakontraktowanych szczepionek. Moim zdaniem do końca III kwartału mamy szansę zaszczepić wszystkich Polaków, którzy tego chcą. Zostaną dzieci i osoby przed 18. rokiem życia, dla których na razie nie ma szczepień, oraz ozdrowieńcy - mówił.