Rafał Trzaskowski już od pewnego czasu jest obiektem drwin ze strony przeciwników politycznych. Ostatnio prezydent stolicy był mocno rugany za problemy, które władze miasta miały z powodu zimy, najgłośniej mówiło się o problemach z odśnieżaniem miasta o tym, że Trzaskowski nie umie sobie z nim poradzić. Wcześniej negatywne komentarze w stronę prezydenta Warszawy wiązały się z awariami w oczyszczalni ścieków Czajka. Teraz Rafał Trzaskowski jak twierdzi prawica dopuścił się kłamstwa.

Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski

Okazuje się, ze zdaniem wiceministra klimatu i środowiska Jacka Ozdoby, Rafał Trzaskowski ponownie skłamał. Jak twierdzi polityk prezydent stolicy otrzymał z resortu zaproszenie do zespołu ds. prywatyzacji stołecznej sieci ciepłowniczej, a publicznie wyznał, że nie otrzymał takiej propozycji. Politycy prawicy nie przestają zaskakiwać. To już kolejne uderzenie w Trzaskowskiego w momencie, kiedy prezydent nie może się bronić. Walczy bowiem z koronawirusem.

Jak powiedział wiceminister Ozdoba zaproszenie dla Rafała Trzaskowskiego zostało wysłane do Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy 25 stycznia, a on sam podpisywał dokument. - Z przykrością stwierdzam, że jeżeli rozpowszechnia on informacje o braku zaproszenia, to po raz kolejny został przyłapany na kłamstwie - dodał.