Uwaga! Właśnie pojawiły się najnowsze informacje dotyczące koronawirusa. Nowe obostrzenia już niebawem wejdą w życie, to już oficjalnie potwierdzone. Na co muszą przygotować się Polacy? Warto o tym wiedzieć i zrobić zakupy, ponieważ niektóre miejsca pozostaną zamknięte.
Wprowadzenie tak zwanego twardego lockdownu było kwestionowane już od jakiegoś czasu. Ze względu na nieustannie rosnącą liczbę zakażeń każdego dnia nietrudno było się domyślić, iż zaostrzenie rygoru sanitarnego było kwestią czasu.

Dzisiejszy, rekordowy wynik wynoszący ponad 34 tysiące zakażeń koronawirusem spowodował, że owe obostrzenia już od soboty, 27 marca zaczną obowiązywać. Potrwają minimum do 9 kwietnia. Co się zatem zmieni?

Nowe obostrzenia już niebawem

Zmiany, które już niebawem zaczną obowiązywać dotyczą przede wszystkim sektora handlowego. Poza zamknięciem galerii handlowych Polacy nie zrobią także zakupów w marketach budowlanych oraz sklepach meblowych.

W wielkopowierzchniowych sklepach spożywczych, a także kościołach zaczną obowiązywać nowe limity dotyczące osób w budynku. Po raz kolejny także władze przypominają o zachowaniu bezpiecznej odległości minimum 1,5 metra.

Ponadto, rygor sanitarny obejmie także salony fryzjerskie oraz kosmetyczne – od soboty zostaną zamknięte.