Najnowsze informacje wprost z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych właśnie ujrzały światło dzienne. Rozpoczęto nową kampanię społeczną skierowaną do seniorów. Urzędnicy zachęcają ich do korzystania z bankowości elektronicznej. Dlaczego?

Jak wiadomo, trwająca od ponad roku pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele obszarów życia przeniosło się do świata cyfrowego. W sklepach raz po raz można ujrzeć karteczki z prośbą o dokonywanie płatności bezgotówkowej i używanie w tym celu karty kredytowej, BLIKa czy telefonu.

O ile taki sposób płatności dla młodszej grupy społeczeństwa nie stanowi najmniejszego problemu, tak jednak seniorzy zazwyczaj pozostają wierni tradycji i wolą płacić gotówką. Wynika to także z faktu, że osoby starsze nie potrafią obsługiwać komputera - często też wcale go nie mają.

Nowa kampania ZUS-u właśnie ruszyła

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wystartował z nową kampanią “Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”, w której zachęca seniorów do korzystania z bankowości elektronicznej. W kampanii przekazane zostaną wszystkie wskazówki, jak założyć konto oraz go używać.

Pojawiają się także argumenty za tym, że lepiej trzymać pieniądze na koncie niż w domu – jest to bezpieczniejsze nie tylko ze względu na pandemię, ale i mniejsze ryzyko kradzieży owej gotówki.