Nieprawdopodobne nagrania z Kuby właśnie obiegły Internet i robią prawdziwy szał. Kilka dni temu mieszkańcy wyspy mogli podziwiać niesamowite zjawisko na niebie. Tubylcy nie mogą zapomnieć tego dnia, kula ognia przeleciała tuż nad miastem! Takie widoki nie zdarzają się zbyt często... O czym mowa?

Niebo i kosmos od lat skrywają wiele tajemnic, które fascynują ludzkość na całym świecie. Niemalże każdy przynajmniej raz zastanawiał się o życiu jakichś nieznanych istot poza naszą planetą, a także chciał zobaczyć spadającą gwiazdę.

Trzeba przyznać, że same myśli o wszechświecie przyprawiają o ekscytację, ale i ciarki, gdyż bez wątpienia jest to jednocześnie przerażające.

Nieprawdopodobne widoki na niebie na Kubie

Ostatnio mieszkańcy Kuby mogli podziwiać niespotykane prędzej zjawiska na niebie – ogniste kule przecinały niebo nad samym miastem rozjaśniając je. Kiedy znikały, słychać było tylko ogromny huk. Trzeba przyznać, że widok zarejestrowany przez jedną z kamerek samochodowych zapiera dech w piersiach!

Czym zatem były owe kule? Według ekspertów ze Stacji Sejsmologicznej Moa na Kubie było to kilka meteorytów osiągających wielkość do kilkunastu centymetrów. Mimo niewielkich rozmiarów potrafią one spadać z taką prędkością, że podczas spalania się w atmosferze wyglądają fenomenalnie!