Niezwykle zaskakujące informacje pogodowe właśnie pojawiły się w mediach. Już niebawem będzie miała miejsce spora zmiana warunków atmosferycznych... Synoptycy zapowiadają, że miejscami pojawią się pierwsze w tym roku burze. Warto się zatem przygotować! Mieszkańcy których rejonów muszą przygotować się na burze?

Niemalże każdy zaczyna powoli zastanawiać się, kiedy zima i chłodne, mroźne powietrze w końcu odpuści i powitamy przyjemne, wiosenne promienie słońca. Niestety obserwując długoterminową prognozę pogody nie ma co liczyć na szybkie przyjście wysokich temperatur.

Opady deszczu i śniegu, a także porywisty wiatr i niskie temperatury – wedle meteorologów - nie opuszczą nas do końca marca. Dla miłośników ciepłych pór roku to przykra informacja...

Pojawiły się jednak pewne zaskakujące informacje o warunkach atmosferycznych – o co chodzi?

Pierwsze burze już niebawem?!

Jak wiadomo, burze zazwyczaj zdarzają się latem bądź wiosną. Okazuje się, że mogą wystąpić także niebawem – czy to oznacza, że wielkimi krokami zbliża się wiosna? Jak wskazują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, jutro, 12 marca w niemal całym kraju będzie padał deszcz, śnieg, a miejscami mogą pojawić się burze!

Burza/ screen youtube