Każdego z nas spotykają sytuacje, które - mogłoby się wydawać - są bez wyjścia. Kiedy dopada nas bezsilność i tracimy wszelką nadzieję, że wszystko się w końcu ułoży, warto skierować swoje prośby do sił wyższych, które mogą pomóc nam w przetrwaniu trudnego okresu.

Kogo poprosić o pomoc?

Wiele osób twierdzi, że ich prośby do Boga zostały wysłuchane dzięki wstawiennictwu św. Rity. Warto więc uwzględnić w swoich modlitwach jej osobę.

Modlitwa do tej świętej może pomóc wielu osobom wyjść z beznadziejnej sytuacji lub wesprzeć inne osoby, które potrzebują nadziei w trudnym czasie. Taka intencja może być niezwykle skuteczna i pomóc nam z wieloma trudnymi chwilami.

Jak brzmi modlitwa do św. Rity?

O potężna i sławna święta Rito, oto u Twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy zwraca się do Ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.

Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc Ciebie wybieram sobie, święta Rito, ponieważ Ty właśnie jesteś niezrównaną świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.

O droga święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorąco proszę...

Cała moja nadzieja jest więc w Tobie i za Twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzucona. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć Twego serca i wielką potęgę Twego wstawiennictwa.

A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki świętej Rity, aby łaska, o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen.

Taka intencja może okazać się zbawienna w wielu sytuacjach bez wyjścia, w których pomóc może nam tylko wyższa siła.

Zobacz także: Kariera filmowego Adasia Niezgódki potoczyła się zupełnie inaczej, niż spodziewali się fani. Czym zajmuje się dziś aktor "Akademii Pana Kleksa"

Może cię zainteresować: Smutny koniec wspaniałej miłosnej historii. Urszula Dudziak i Jerzy Kosiński byli dla siebie stworzeni. Jak wyglądał ich związek

Pisaliśmy również o: Papież świętował bardzo ważną datę. Wspomniał również o tym, o czym musimy pamiętać. O co chodzi