Uwaga! Niezwykle ważna informacja dla wszystkich seniorów, którzy zarejestrowali się na szczepienie przeciwko koronawirusowi. Wielu z nich zaczęło masowo otrzymywać podejrzane telefony w sprawie szczepień. O co chodzi? Seniorzy zaczynają poważnie się obawiać... Czy mają czym?

Jak wszyscy wiedzą, od kilku dni istnieje możliwość zapisywania się na szczepienia przeciwko COVID-19, która jak na razie umożliwiona została seniorom.

Okazuje się, że wielu z nich po dokonaniu rejestracji niebawem dostało podejrzane telefony. Z uwagi na fakt, że oszustów nie brakuje, seniorzy zaczęli zastanawiać się, czy jest to faktycznie telefon z Infolinii NFZ czy może ktoś próbuje ich oszukać.

Oficjalny komunikat odnośnie połączeń telefonicznych do seniorów

Jak przekazuje NFZ w oficjalnym komunikacie, jedyny słuszny numer telefonu, który należy do NFZ to 22 295 00 85.

Ponadto, każde połączenie realizowane jest w celu podania innego adresu szczepień, a treść, jaką słychać w słuchawce rozpoczyna się od słów:

Tu Infolinia Narodowego Programu Szczepień. UWAGA, przekazujemy ważną informację…”.

Podczas komunikatu informacja o zmienionym adresie szczepienia powtarzana jest dwukrotnie. Jeżeli senior z jakiegoś powodu nie odbierze telefonu, w przeciągu dwóch dni zadzwoni do niego pracownik z infolinii Narodowego Programu Szczepień.