Najnowsze informacje dotyczące koronawirusa w kraju. Kiedy Polacy mogą spodziewać się zniesienia panujących obostrzeń? Okazuje się, że już dziś, 23 stycznia 2021 wprowadzono pewne zmiany w obowiązujących obostrzeniach. Polacy nie będą musieli odbywać kwarantanny pod jednym warunkiem – o co chodzi?

Pandemia groźnego i dynamicznie rozprzestrzeniającego się koronawirusa panuje zarówno w Polsce, jak i na całym świecie już niemal rok. Przez ten cały czas zdążyliśmy przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości, lecz mimo to kryzys gospodarczy w dalszym ciągu się pogłębia i każdy z niecierpliwością czeka, aż wszystko wróci do normy, a obostrzenia zaczną być luzowane.

Zmiany w przepisach!

Dziś, 23 stycznia wprowadzono małe zmiany w kwestii odbywania kwarantanny po powrocie do Polski zza granicy. Polacy nie będą musieli odbywać izolacji pod warunkiem posiadania negatywnego testu na SARS-CoV-2, wykonanego w ciągu ostatnich 48 godzin.

Ponadto, w związku z olimpiadą zwolnieni z kwarantanny będą także członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych oraz sztabu szkoleniowego.

Pojawiła się także możliwość pobytu w hotelach – lecz jest ona dostępna tylko i wyłącznie dla dziennikarzy, którzy wykonują swoje czynności zawodowe poza miejscem zamieszkania.