Uwaga! Niebywale ważna informacja dla wszystkich osób pobierających świadczenie 500 plus! Już niebawem w życie wejdą zmiany, warto o nich wiedzieć i się przygotować, żeby móc wciąż je odbierać. O co chodzi?

Jak wiadomo, świadczenie 500 plus wypłacane na każde dziecko w rodzinie od samego początku pojawienia się wywołało pośród Polaków sporo kontrowersji, oburzenia, ale także wręcz przeciwnie - radości i zadowolenia.

Polacy mają zatem bardzo mieszane uczucia odnośnie tego świadczenia.

Ostatnio w mediach pojawiły się informacje o zmianach w programie, jakie niebawem wejdą w życie - każdy koniecznie musi o nich wiedzieć!

Polacy zaczynają się obawiać...

Czy jednak zapowiadane zmiany są powodem do obaw czy niepokoju? Okazuje się, że nie!

W sieci pojawiało się sporo informacji o tym, że świadczenie ma być zamienione na bony bądź będzie ograniczone progiem dochodowym - rządzący jednak zaprzeczają takim doniesieniom i twierdzą, że wszystko pozostaje tak, jak dawniej. Świadczenia przyznawane są w dalszym ciągu każdemu dziecku do 18 roku życia.

Jedyna zmiana, jaka niedługo wejdzie w życie, to zmiana dotycząca okresu rozliczeniowego. Dotychczas obejmował on miesiące październik - maj. Teraz zaś okres ten będzie roczny, zatem będzie obejmował od 1 czerwca do 31 maja następnego roku.

Aby w dalszym ciągu pobierać świadczenia, należy złożyć wniosek na nowy okres rozliczeniowy – wnioski można składać już od 1 lutego drogą elektroniczną.

Pieniądze/ przegladpiaseczynski.pl
Pieniądze/ przegladpiaseczynski.pl
Pieniądze/ przegladpiaseczynski.pl