Czy ta historia będzie miała swoje szczęśliwe zakończenie? Trudno powiedzieć, jednak jej główna bohaterka mocno wierzy w to, że tak właśnie się stanie.

Kobieta poszukuje rodziny w Polsce

Portal Onet przedstawił niezwykłą historię kobiety o polskich korzeniach, która poszukuje swojej rodziny. Sofi Almuina jest przekonana, że gdzieś w kraju nad Wisłą może odnaleźć bliskich.

Kobieta planuje w lipcu wybrać się do Polski. Bardzo chciałaby spotkać się wtedy ze swoją rodziną, dlatego apeluje do internautów o pomoc w jej odnalezieniu.

Źródło: onet.pl
Źródło: onet.pl

Lata temu, przed wojną, wówczas 8-letni chłopiec, Józek Matwieiszyn, wraz z rodziną wyjechał do Argentyny. Nigdy nie wrócili już do Polski.

I choć dziś 90-letni pan Józef w nowym kraju znalazł szczęście i kobietę swojego życia, marzy mu się poznanie krewnych z Polski. Jego rodzice mieli w kraju jeszcze rodzeństwo.

Źródło: onet.pl
Źródło: onet.pl

Mężczyzna oraz jego wnuczka, Sofi Almuina, marzą o poznaniu dalszych krewnych z Polski. Chcieliby się dowiedzieć, co działo się z rodziną w Polsce i jak żyje obecnie.

90-letni pan Józef w dalszym ciągu potrafi mówić po polsku, a teraz uczy również Sofi, która dopiero zaczyna przygodę z ojczystym językiem dziadka.

Źródło: onet.pl
Źródło: onet.pl

Wycieczkę Sofi do Polski organizuje polska ambasada w Argentynie. Razem z nią do naszego kraju zawita około 30 osób o polskich korzeniach, o ile – jak w zeszłym roku – pandemia nie zniweczy tych zamiarów. Podczas wyjazdu będą próbowali odnaleźć swoje rodziny i dowiedzieć się, jak potoczyły się ich losy.

Sofi zawita do Lublina, gdyż w pobliżu przyszedł na świat jej dziadek. Kobieta jako aktorka marzy o odwiedzeniu polskiego teatru, lecz jeszcze ważniejsze jest dla niej odwiedzenie rodziny.

Źródło: onet.pl
Źródło: onet.pl

W przypadku, gdy ktoś jest w stanie pomóc kobiecie i jej dziadkowi, proszony jest o kontakt mailowy pod adresem redakcja@kobietaxl.pl.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KAMIL STOCH Z TRZECIM ZŁOTYM ORŁEM! SKOCZEK DAŁ KIBICOM OGROM RADOŚCI. WYGRAŁ TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI 20 LAT PO LEGENDARNYM ZWYCIĘSTWIE ADAMA MAŁYSZA

O tym się mówi w Polsce: ZWYCIĘSTWO W TURNIEJU CZTERECH SKOCZNI TO NIE TYLKO PRESTIŻ, ALE I SPORE PIENIĄDZE. ILE ZAROBIŁ KAMIL STOCH NA WYGRANEJ W TCS? W GRZE DUŻA WYGRANA

O tym się mówi na świecie: KOBIETA W CIĄŻY CZUŁA SIĘ ŹLE. PO PORADZIE NIE MOGŁA UWIERZYĆ WŁASNYM OCZOM. CIAŁO JEJ DZIECKA POKRYWAŁY ZNAMIONA. CO STAŁO SIĘ POTEM

Z życia gwiazd: MARCIN DUBIENIECKI JEST NIESAMOWICIE DUMNY ZE SWOJEJ CÓRKI! BYŁY MĄŻ MARTY KACZYŃSKIEJ CHWALI SIĘ W SIECI SUKCESEM SWOJEJ POCIECHY