"Super Express" od 13 grudnia, czyli od dnia św. Łucji przez kolejne 12 dni obserwował pogodę. każdy dzień odpowiadał kolejnym miesiącom nowego roku. Jaka pogoda czeka nas w 2021 roku?

Pogoda w 2021 roku

Niestety dni poprzedzające Boże Narodzenie były pochmurne, co mogłoby oznaczać, że aż przez 10 miesięcy 2021 roku nie będziemy mogli cieszyć się ze słonecznej pogody. Brzmi to niepokojąco, ale nie będzie tak źle. Zima bardziej będzie przypominała jesień niż najchłodniejszą porę roku.

Wiosenna słoneczna aura ma się pojawić w kwietniu. Lato choć będzie ciepłe, może nas nie rozpieszczać słońcem. Wielbicieli grybobrania i jesiennych spacerów z pewnością ucieszy fakt, że wróżenie pogody od św. Łucji, zapowiada słoneczną jesień. Niestety również w święta Bożego Narodzenia w 2021 roku nie będziemy mogli cieszyć się ze śniegu.

Styczeń

W styczniu czeka nas wiele pochmurnych dni z opadami deszczu. Próżno będziemy wypatrywać zimowej aury, będzie ona bardziej jesienna. Słońce będzie wychodziło zza chmur sporadycznie, trzeba będzie więc cieszyć się każdą słoneczną chwilą.

Luty

Deszcz i chmury będą nam towarzyszyć również na początku lutego. Później zrobi się nieco bardziej słonecznie. Zaledwie kilka dni zapowiada się z mrozem, pozostałe będą cieplejsze niż wskazywałaby na to pora roku.

Marzec

Trzeci miesiąc roku upłynie pod znakiem chłodu i chmur. Przejaśnienia mogą pojawić się dopiero w drugiej części marca. Formalnie będzie już wiosna, aura będzie jednak jesienna.

Chmury/Pixabay
Chmury/Pixabay
Chmury/ Pixabay

Kwiecień

Kwiecień przyniesie kilka pięknych dni z dużą ilością słońca. Będzie ciepło. I choć pod koniec miesiąca pojawią się chmury i deszcz, nadal będziemy mogli się cieszyć z wyższych temperatur.

Maj

Długi majowy weekend zapowiada się z piękną słoneczną pogodą. Niestety później znów przyjdzie porcja deszczowych i pełnych chmur dni. Zimni ogrodnicy mogą się nie okazać w tym roku tak zimni.

Czerwiec

Możemy liczyć na przeplatankę słońca i deszczu. Opady czeają nas na początku i na końcu miesiąca. W pozostałej części miesiąca czeka nas słoneczna aura.

Lipiec

W lipcu czeka nas wiele słonecznych dni, ale bez męczących upałów. Wraz z upływem miesiąca zrobi się bardziej pochmurno, duszno i ciepło. Pod koniec lipca może pojawić się silny wiatr.

Sierpień

Deszcz i chmury zepsują nam początek drugiego miesiąca wakacji. Nieco lepiej będzie w drugiej połowie sierpnia. Można się spodziewać dusznych i parnych dni.

Wrzesień

Wrzesień znów połączy słoneczne dni z opadami deszczu. Koniec miesiąca zapowiada się deszczowo i raczej zimno.

Las/ youtube @kkbajki bajki
Las/ youtube @kkbajki bajki
Las/ YouTube @Kkbajki Bajki

Październik

W październiku będziemy mieli do czynienia z prawdziwą polską złotą jesienią. Słońce i wysokie temperatury będą z nami przez kilka dni. Niestety później znów się zachmurzy i zacznie padać. Powieje też silny wiatr.

Listopad

Listopad przywita nas ciepłem i słońcem. Od połowy miesiąca pogoda nieco się zepsuje, choć nadal będą pojawiać się słoneczne dni, pojawią się również chmury. Będzie to jednak najbardziej słoneczny miesiąc w roku.

Las/ Pixabay
Las/ Pixabay
Las/ Piaxabay

Grudzień

W grudniu znów pogodowa przekładanka. Chmury i deszcz na przemian ze słońcem. Niestety i tym razem czekają nas bezśnieżne święta Bożego Narodzenia.

Myślicie, że te prognozy się sprawdzą?

To też może cię zainteresować: Niespodziewana konferencja ministra zdrowia. Adam Niedzielski mówił o szczepieniach i łagodzeniu obostrzeń. Co się zmieni

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Tego o Annie Cieślak wielu nie widziało. Narzeczona Edwarda Miszczaka jest spokrewniona z kultową postacią

O tym się mówi: Największe wpadki w nowym hicie TVP. Serial przyciąga setki tysięcy telewidzów, czujne oko może wyłapać sporo błędów