Popularność kamieni narodzin sięga czasów starożytnych, kiedy cywilizacje wierzyły, że kamienie szlachetne mają niesamowite moce, takie jak szczęście, zdrowie i dobrobyt. Tradycyjnie każdy miesiąc jest powiązany z jednym kamieniem szlachetnym, ale jak zobaczysz poniżej, jest kilka miesięcy z wieloma kamieniami narodzin.

Niesamowita moc kamieni szlachetnych

źródło: YouTube

Kamienie narodzin związane z dzisiejszymi miesiącami urodzenia niekoniecznie są tymi samymi, które były używane w starożytności. W tamtych czasach kolor był najważniejszą cechą kamieni szlachetnych, więc nie rozróżniali klejnotów tak, jak robimy to dzisiaj. Na przykład nie rozróżniali między rubinem a granatem.

Styczeń | Granat

Granat, kamień urodzeniowy stycznia, jest wydobywany w kolorach tęczy. Od ognistej pomarańczy granatu mandarynkowego po bogatą zieleń granatu Tsavorite i najbardziej rozpoznawalny kolor granatu Pyrope, jest uważany za wspaniały prezent symbolizujący przyjaźń i zaufanie.

Luty | Ametyst

Ametyst, kamień urodzeniowy lutego, to odmiana kwarcu o spektakularnym fioletowym kolorze, od mieszanki głębokiego fioletu i czerwieni do jaśniejszego liliowego odcienia. Starożytni Grecy wierzyli, że kamień chroni użytkownika przed upojeniem się i pozwala zachować równowagę.

Marzec | Akwamaryn

Akwamaryn, kamień narodzin marca, ma bogatą kolorystykę i od dawna jest symbolem młodości, zdrowia i nadziei. Jego hipnotyzujący kolor waha się od bladego do ciemnoniebieskiego i przypomina morze. Idealny birthstone na marzec, Aquamarine tworzy piękny akcent do wiosenno-letnich szat.

Kwiecień | Diament

Diamenty, kamień urodzinowy kwietnia, są powszechnie kojarzone z miłością, dzięki czemu są idealnym prezentem dla ukochanej osoby. Podczas gdy białe diamenty są najbardziej powszechne, fantazyjne kolorowe diamenty można znaleźć w różnych kolorach, w tym żółtym, niebieskim, różowym i wielu innych.

Maj | Szmaragd

Szmaragd, kamień urodzeniowy maja, ma bogaty zielony kolor wiosny i emanuje pięknym, żywym tonem. Uważane są za symbol odrodzenia i miłości. Szmaragdy są najrzadszymi kamieniami szlachetnymi i są zwykle wydobywane w Kolumbii, Brazylii, Afganistanie i Zambii.

Czerwiec | Perła i Aleksandryt

Urodziny w czerwcu wymagają dwóch kamieni narodzin; perła i aleksandryt. Perły od wieków są niezwykle popularne w biżuterii ze względu na swoje naturalne piękno. Kamienie aleksandrytowe są niezwykle rzadkie i pożądane, ponieważ zmieniają kolor w zależności od oświetlenia.

Lipiec | Rubin

Rubiny, kamień urodzeniowy lipca, są uważane za króla klejnotów i reprezentują miłość, zdrowie i mądrość. Uważano, że noszenie pięknego czerwonego rubinu zapewniło właścicielowi szczęście. Rubin jest najcenniejszym kamieniem szlachetnym, a jego wartość wzrasta w zależności od koloru i jakości.

Sierpień | Perydot i Spinel

Sierpień to ostatni miesiąc, w którym można odebrać dwa kamienie narodzin; Perydot i Spinel. Uważa się, że perydot, ze swoim charakterystycznym, limonkowym kolorem, zaszczepia siłę i wpływ na użytkownika. Spinel jest dostępny w doskonałej gamie kolorów i uważa się, że chroni właściciela przed krzywdą i łagodzi smutek.

Wrzesień | Szafir

Szafir, kamień urodzeniowy września, jest najbardziej pożądany w swoim czystym, bogatym niebieskim kolorze, ale występuje w prawie każdym kolorze, w tym różowym, żółtym i zielonym. W średniowieczu uważano, że klejnot chroni bliskich przed krzywdą, a także reprezentował lojalność i zaufanie.

Październik | Turmalin i opal

Październik ma również dwa kamienie narodzin; Turmalin i Opal. Turmalin jest dla wielu ulubionym kamieniem szlachetnym, ponieważ jest dostępny w barwach tęczy o pięknych kolorach. Kamienie szlachetne opal są naprawdę wyjątkowe, ponieważ każdy klejnot jest ozdobiony jedyną w swoim rodzaju kombinacją kolorów.

Listopad | Cytryn i Topaz

Listopadowe urodziny kojarzą się z dwoma klejnotami; Cytryn i Topaz. Mówi się, że ciepły kolor cytrynu jest prezentem od słońca i jest uważany za uzdrawiający kamień szlachetny. Topaz jest najbardziej pożądany w swoim bogatym pomarańczowym kolorze Imperial Topaz, ale występuje w wielu bogatych kolorach, takich jak niebieski, różowy i żółty.

Grudzień | Cyrkon, Tanzanit i Turkus

Grudniowe urodziny mają prawo do trzech kamieni szlachetnych; Cyrkon, Tanzanit i Turkus. Każdy z tych kamieni ma unikalny niebieski odcień, co czyni go idealnym kamieniem urodzeniowym na mroźne grudniowe zimy. Cyrkon można znaleźć w różnych kolorach, ale dominującym faworytem jest niebieski.

Jaki jest Twój kamień urodzeniowy?

O tym sie mówi: Od soboty 15 sierpnia czekają nas nowe obostrzenia. Czy one też będą miały wpływ na funkcjonowanie placówek medycznych

Zerknij: Kolejne doniesienia o zakażonym duchownym. Media podają zatrważające liczby osób narażonych na zakażenie. O co chodzi