Danuta Wałęsa kilka lat temu wydała swoją autobiografię, która szybko stała się bestsellerem. Jako żona lidera Solidarności i prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej wzbudziła zainteresowanie wielu czytelników ciekawych jej życia.

Nie wszystkie jednak fakty pojawiły się w książce. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że Danuta Wałęsa miała bardzo trudne dzieciństwo.

Była pierwsza dama miała ośmioro braci i sióstr, i wychowała się we wsi Krypy (woj. Mazowieckie) w skrajnej biedzie, a jej rodzina była źle postrzegana przez sąsiadów. Zgodnie z zapiskami milicji, sąsiedzi uważali, że w jej rodzinie są awanturnicy i alkoholicy.

Ojciec Danuty, Zbigniew Gołoś, miał problemy z prawem, został nawet skazany za współudział w morderstwie, pobicie i kradzież.

„Notorycznie nadużywa alkoholu, wszczyna bójki i awantury także w gronie rodzinnym. Utrzymuje kontakty z marginesem społecznym” – można przeczytać w aktach SB.

Podobną opinię mieli też bracia byłej pierwszej damy, która nie lubi ujawniać szczegółów z tamtych czasów.

Danuta Wałęsa otrzymała tytuł Kobiety 25-lecia.
Danuta Wałęsa otrzymała tytuł Kobiety 25-lecia.
fot. screen YouTube / Plejada

Jako młoda dziewczyna zdecydowała się poszukać szczęścia z dala od swojej najbliższej rodziny i w 1968 roku przeprowadziła się na stałe do Gdańska gdzie znalazła pracę w kwiaciarni.

Rok później poślubiła Lecha Wałęsę, z którym doczekała się ośmiorga dzieci.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ilu dni wolnych od pracy możemy spodziewać się w 2021 roku? Pracownicy mogą liczyć na dobre wieści. Już wiadomo, kiedy wypadną dni wolne

O tym się mówi w Polsce: Porażające statystyki. Rekordowa liczba zgonów w Polsce. Od kilkudziesięciu lat tylko raz zdarzył się tak trudny rok

O tym się mówi na świecie: Meghan Markle jest już skończona? Pracownicy ujawnili całą prawdę, opinia publiczna jest zdumiona zachowaniem żony Harry’ego

Z życia gwiazd: Marta Manowska poprowadzi "Pytanie na śniadanie"? Okazuje się, że jest na to wielka szansa. O co chodzi